Загальний обсяг допомоги склав понад 135 тисяч доларів (3,8 млн грн). В рамках проєкту лікарням передали найнеобхідніше – 4 апарати ШВЛ, 2 електрокардіографи, кисневі концентратори, системи назальної високопотокової оксигенотерапії, пульсоксиметри, дефібрилятори та монітори пацієнтів, ЗІЗ, респіратори FFP3, рукавички та медикаменти.
Проєкт реалізовано завдяки зусиллям команди Kusto Agro в Україні. Так казахстанський бізнес робить важливий внесок у боротьбу з коронавірусною інфекцією.
У цей непростий для України час вважаємо своїм обов'язком надати допомогу медикам, які перебувають на передовій боротьби з інфекцією. Ми раді надати посильну допомогу медичним закладам України. Сподіваємося, що ця допомога є своєчасною, і бажаємо всім міцного здоров'я,
– зазначив Даулет Нуржанов, співзасновник Kusto Group.
Головний лікар Калинівської ЦРЛ Владислав Головащенко зазначив, що пацієнти з COVID-19 часто мають значне ураження легень, а для лікування вони потребують великої кількості й високої концентрації кисню.
Апарати, які нам передав благодійний фонд #KustoHelp, дозволяють подавати хворому до 60 літрів кисню за хвилину. Це обладнання дозволяє регулювати швидкість подачі кисню, підігріває та зволожує його. Завдяки йому ми рятуємо життя пацієнтів з вірусними пневмоніями (у тому числі коронавірусними). Для лікарів і пацієнтів це значна допомога,
– сказав Головащенко.
Нагадаємо, що в серпні минулого року, коли в Казахстані була важка епідеміологічна ситуація, благодійний фонд #KustoHelp спільно з Посольством Казахстану в Україні організували доставку гуманітарної допомоги з України у вигляді антибактеріальних препаратів українського виробництва загальною вартістю 86,7 млн тенге для лікування казахстанських COVID-пацієнтів. Цього року Казахстан у відповідь надає допомогу Україні.
Благодійний проєкт #KustoHelp створений міжнародною компанією Kusto Group і спрямований на надання допомоги найбільш постраждалим і вразливим групам населення на період надзвичайного стану, оголошеного через пандемію коронавірусу COVID-19 у Республіці Казахстан. За період дії карантину в Казахстані загальний обсяг допомоги становив близько $2,5 млн. Фондом надана допомога приблизно 100 медичним закладам у вигляді медичного обладнання, реанімобілів і засобів захисту, продуктовими наборами були забезпечені понад 12 тис. сімей.