На думку Ренате Вольвенд та Майліс Ренс, зміни, які обіцяє здійснити нова влада, потребують певного часу і фактично не можуть бути здійснені у задекларовані терміни.

Майліс Ренс (доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ): "Я боюсь, що тут може настати розчарування, тому що дуже важко уявити собі, як можна буде за пару місяців здійснити повномасштабну реформу прокуратури, тому що для цього треба внести зміни до Конституції. Але ми безумовно вітаємо ентузіазм."

Крім того співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ покладають великі надії на нову владну команду і сподіваються, що її обіцянки не розходитимуться з діями.

Ренате Вольвенд (доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ):
"Я думаю той факт, що новообраний Президент, парламент і уряд можуть працювати разом пліч о пліч дає вашій країні гарні шанси."

Водночас доповідачі заявляють, що під час перебування в Україні вони отримали і низку негативних сигналів. Зокрема, європосадовці говорять про численні скарги щодо порушення прав людини, утисків свободи слова, а також брутального поводження і порушення особистих прав громадян з боку правоохоронці.

Майліс Ренс (доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ): "Якщо ці звинувачення правдиві, Рада Європи ніколи не змириться з такими серйозними порушеннями прав і свобод людини. Особливо тому, що в очах ПАРЄ Україна домоглась значних успіхів у справі захисту особистих прав і свобод громадян."

Наступного разу місія Моніторингового комітету планує повернутися в Україну у вересні. Тоді доповідачі обіцяють приділити особливу увагу проблемам прав людини і національних меншин.