Напередодні чергової річниці захоплення півострова, Міністерство з питань окупованих територій продемонструвало журналістам, як виглядають пункти пропуску. Тут постійний рух автівок та людей, які переходять адмінмежу пішки. Нового не помітно нічого, окрім двох дерев'яних туалетів, які встановили напередодні, очевидно, для керівництва. Через пункт пропуску Каланчак у двох напрямках пройшло півтора мільйона осіб.

"Наші пропускають набагато швидше, бо з російської сторони діють процедури, яких вони повинні дотримуватись, і роблять вони їх дуже довго", – зазначає водій.

Читайте також: Як Росія анексувала Крим: ретроспектива розгубленості і зради

Значна частина пасажирів їдуть до родичів. Вже чотири роки влада обіцяє їм реконструювати пункти пропуску, а поруч облаштувати комфортну сервісну зону. Зазначалася і сума – 269 мільйонів гривень. Уряд вкоротив її втричі, проте грошей таки не виділив.

Проект був представлений керівництву Кабінету Міністрів, практично півроку було витрачено на пошук засобів, яких, на жаль, не вийшло виділити. Маємо надію, цього року знайдеться таки рішення,
– коментує помічник начальника Харківського прикордонного загону Іван Шевцов.

Все, що є на території українських пунктів пропуску, встановлено силами прикордонників та місцевої влади. Держава на облаштування адмінмежі не виділила жодних коштів.

Нагадаємо, анексія Криму відбулася чотири роки тому. У кінці лютого 2014 року перекинуті з Росії війська, без розпізнавальних знаків окупували півострів, однак насильницька анексія Криму не визнається державою. Територія Кримського півострова, вважається тимчасово окупованою територією.