Генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж розповів 24 Каналу, що для таких цілей Україна залучає цілий комплекс систем. Мовиться про різні види дронів, ракет і розвідки.
Дивіться також Кремль прикриває військові об'єкти цивільними: що вдалось знищити в Тихорецьку
Як вдалось уразити склад з російськими боєприпасами
За словами генерала армії, для проведення подібних заходів Україна використовує комплексні системи, а саме розвідувальні дрони, балістичні дрони для відвернення уваги (зокрема, нові розробки, такі як "Паляниця") та ракетні системи тактичного рівня, які також досягають до цілі на відстані до 2 тисяч кілометрів.
Українські військові не можуть використати просто одну ракету, коли мовиться про стратегічно важливий об'єкт. Важливий саме комплекс,
– наголосив Маломуж.
Для прикладу, лише сама розвідка є різних типів: космічна, радіотехнічна, оперативна, агентурна, а також та, яка допомагає безпосередньо на місці дислокації виявити всі сили, засоби, щоб надати перспективу потужних ударів прямо в ціль, коли ворог цього не очікує. Важливою, за словами генерала армії, є також зашифровування ударів.
"Дрони ж дозволяють знищити ціль не лише в одному секторі, тому що Росія вже часто перекриває цілі та детонація не дозволяє знищити все. Якщо ж це буде в декількох місцях, то системи огорожі не працюють", – додав Маломуж.
Цікаво! У мережі оприлюднили супутникові знімки наслідків удару по другому складу Росії під Торопцем 22 вересня. У північній частині арсеналу повністю вигоріло більше, ніж половина місць зберігання боєприпасів.
Нагадаймо, що 18 вересня українські військові перший раз вразили російський склад з боєприпасами та ракетами до "Град", С-300, С-400, а також з балістичними ракетами до "Іскандер". Вибухи були настільки потужними, що у місті та Торопецькій громаді оголосили евакуацію. Крім того, сила детонації боєприпасів ймовірно спровокувала землетрус.