У день річниці загальної декларації прав людини про російську агресію нагадали світові й колишні політв'язні.

Читайте також: Джемілєв сповістив, як російська окупація вплинула на Крим

Три героїчні лідери кримських татар – так посол США представляє Мустафу Джемілєва, Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза представникам комісії США з міжнародної релігійної свободи, а також гостям правозахисної зустрічі. Американський дипломат нагадує про методи, які агресор застосовує щодо жителів півострова.

Вбивства, викрадення, напади, зникнення, свавільні арешти, фізичне насильство, катування, депортації. Групи меншин живуть в страху,
– зазначила посол США в Україні Марі Йованович.

Усе це, щоб залякати та змусити покинути півострів, продовжує лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Та наводить жахливі приклади.

"Що казати про обшуки, якщо батьки викраденої та вбитої дитини відмовляються давати свідчення. Коли питаєш, чому ж ви, адже дитину вбили, жінка відповідає, що в неї ще інша дитина є, її попередили", – розповів Уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Читайте також: Ми повернемося до питання Криму, – держсекретар США Тіллерсон про переговори з Росією

Донедавна здавалось, що усі репресії проти кримських татар залишились у далекому минулому. Але до Криму прийшла російська окупація і почались нові утиски та переслідування, каже Ахтем Чийгоз. Він упевнений – Росії начхати на рішення міжнародного суду ООН щодо відновлення діяльності Меджлісу та припинення дискримінації.

Щоб захистити права людей в Криму, потрібно півострів деокупувати та щоб міжнародна спільнота припинила заохочувати країну-терориста,
– заявив звільнений бранець Кремля

Чи не щодня в окупованому Криму відбуваються нові обшуки й затримання. Деякі кримські татари змушені залишати рідні домівки та їхати з півострова. Інші ж не можуть повернутися. Одні з них – Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз. Колишні політв'язні так і не отримали підтвердження про своє помилування, оскільки Кремль засекретив ці документи.