Поки Росія тішить себе надією на те, що новообраний президент США Дональд Трамп скасує проти неї санкції, його власні однопартійці працюють над посиленням "покарання" для цієї країни. Про це говориться у матеріалі Наталії Лебідь "Трамп проти Трампа".
В американському Конгресі все наполегливіше звучать голоси відносно необхідності продовжити розслідування як хакерських атак, так і зв’язків Трампа з Кремлем. На цьому, зокрема, наполягає сенатор-республіканець Ліндсі Грем, повідомляє американське видання Politico, йдеться у статті.
"Я хочу знати всі речі про Росію – такими, якими вони є", – говорить Грем. І додає, що йому невідомо, чи проводить з даного приводу своє розслідування ФБР, але він наполягає, аби впливом Росії на США впритул зайнявся би Конгрес.
Після виборів, – пише Politico, – законодавці в основному намагатися уникати заяв, котрі поставили б під сумнів питання легітимності Трампа.
Але тепер лідер сенатської меншості демократ Гаррі Рід у письмовому зверненні до глави ФБР Джеймса Комі зазначає таке: "Стало ясно, що ви володієте вибухонебезпечною інформацією щодо тісних зв’язків між Дональдом Трампом, його радниками та Росією", відтак є нагальна потреба зробити таку інформацію загальнодоступною, наполягає Рід. "Наразі деякі антитрампівські групи намагаються підвищити свою обізнаність щодо відносин команди Трампа із Росією", – резюмує Politico.
Серед тих, хто прагне такої обізнаності, є не лише опоненти Трампа з табору демократів, а й деякі особливо затяті "яструби" з числа його колег-республіканців. Так, 10 січня стало відомо, що американські сенатори внесли на розгляд Конгресу США законопроект про можливість введення додаткових обмежувальних заходів щодо Росії через кібератаки, в яких Вашингтон звинувачує Москву. Серед авторів документу – республіканці Джон Маккейн, Ліндсі Грем, Марк Рубіо та демократи Бен Кардін і Роберт Менендес.
Ми хочемо оголосити сьогодні, що вносимо в палату представників і Сенат відповідний законопроект, який створив би незалежну об'єктивну комісію для вивчення хакерських атак Росії проти США та дав би рекомендації щодо того, яким чином ми можемо захистити себе і як нам поводитися в контексті того, що Росія зробила зі США,
– прокоментував ініціативу сенатор Бен Кардін, передає Інтернет-видання TalkMediaNews.
В публікації Наталії Лебідь мова йде також про те, що на згаданий законопроект авторства Маккейна та інших чекає непростий шлях. Адже для його затвердження у Конгресі знадобиться солідарна підтримка як Республіканської, так і Демократичної партії США. А для подолання можливого вето Трампа – не менше двох третин голосів від всього складу американського парламенту.
Читайте також: Це тільки початок, – Пентагон про жорсткі санкції проти Росії