Згiдно з пояснювальною запискою до законопроекту, документ спрямований на завершення створення ринкових умов для залучення земельних дiлянок сiльськогосподарського призначення в економiчний обiг.

Крiм того, документ передбачає запобiгання корупцiї шляхом створення єдиного порядку пiдготовки до продажу та продажу земельних дiлянок, прав оренди на них на аукцiонах, встановлює єдинi правила та обмеження iз обiгу земельних дiлянок на ринку.

Вiдповiдно до законопроекту, землi сiльгосппризначення мають право купувати громадяни України, фермерськi господарства, держава в особi центрального органу влади з питань земельних ресурсiв або територiальнi громади.

Документ передбачає, що iноземнi особи не матимуть права власностi на сiльгоспземлю.

При цьому юридичнi особи, якi володiють земельними дiлянками, i бiльше 10% статутного капiталу цих дiлянок належать iноземним особам, зобов'язанi здiйснити процедуру вiдчуження землi.

В iншому разi її вилучатимуть у судовому порядку i передаватимуть у власнiсть держави.

Законопроект також забороняє вносити право на земельну дiлянку до статутного капiталу.

Крiм цього, документ встановлює максимальну площу земельної дiлянки, яка може перебувати у власностi однiєї людини.

Зокрема, у Полiссi така норма становить 1,5 тис. га, у лiсостепу - 1,75 тис. га, у степу - 2,1 тис. га, у Карпатськiй гiрськiй областi - 900 га, Кримськiй гiрськiй областi - 1,1 тис. га.

В iнших регiонах розмiр земельної дiлянки в одних руках не повинен перевищувати 2,1 тис. га. Водночас загальна площа земельних дiлянок може перевищити граничний максимальний розмiр у разi успадкування землi.