Це рішення дозволить кредитним установам без шкоди для своєї звітності списати позики на суму до 82 мільярдів гривень і розформувати резерви під них.

Отже, банки будуть платити податок на прибуток лише з реального доходу, який може бути отриманий після того, як позичальник почне несподівано погашати свій борг, який банк вже списав за рахунок резервів.

"Банки мають право списувати за рахунок страхового резерву заборгованість, яка була визнана безнадійною відповідно до нормативно-правових актів НБУ, в тому числі у разі невідповідності ознакам безнадійної заборгованості, визначених Податковим кодексом, без віднесення надалі цього страхового резерву в дохід банку", - повідомили в прес-службі ДПС. Крім того, обговорюється питання звільнення від ПДВ операцій банків з продажу заставного майна, а також перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування, які не обкладаються ПДВ.

При цьому фінансисти уточнюють, що розформування резервів збільшить капітал, але не додасть вільних грошей для видачі нових позик. "Будуть використані резерви, сформовані за рахунок валових витрат, але ліквідності на ринку не додасться", - говорить голова правління банку "Форум" Вадим Березовик.

Відзначимо, що НБУ в кінці минулого року домовився з податковою про коректне списання безнадійних боргів, але мало хто з банків слідував рекомендації: найбільші суми в минулому році списали "Промінвестбанк" (3,9 мільярда гривень) і "УкрСиббанк" (806,2 мільйона гривень). Проте з 1 січня набув чинності Податковий кодекс, а з 1 квітня - його розділ з податку на прибуток.