Для того щоб авіарейси не були повністю припинені, місцевій владі вже в неділю довелося розкрити держрезерв палива. Його вистачить максимум на два місяці. Ситуацію може змінити засідання наглядової ради компанії "Лукойл Болгарія", яке має відбутися в найближчі дні за ініціативою болгарської влади, яка володіють "золотою" акцією.
Для спостереження за ситуацією на паливному ринку болгарський уряд у п'ятницю прийняв рішення про створення спеціального кризового штабу під керівництвом міністра економіки, енергетики і туризму країни Трайчо Трайкова. Він відразу ж попередив, що у зв'язку з прогнозованою нестачею авіагасу уряд збирається використовувати паливо із держрезерву. У неділю звідти було вилучено 1,8 тис. т авіагасу, повідомило болгарське радіо "BNR". За розрахунками влади, пального вистачить на 60-68 днів, а бензином - на 80 днів. Переговори про постачання палива з Греції і Румунії вже розпочали.
Про можливе припинення діяльності НПЗ в Бургасі потужністю 8,8 млн т нафти на рік стало відомо у другій половині липня. Тоді болгарська влада повідомила, що компанія "Lukoil Neftochim Bourgas" не встановила прилади для обліку палива, які необхідні для розрахунку величини акцизів.
Відповідний закон був прийнятий ще в минулому році. У болгарського уряду з'явилися підозри, що компанія може займатися фіктивним експортом. "Лукойл" розраховував домовитися про продовження терміну обов'язкової установки приладів, однак влада відмовилася надати відстрочку. Минулої середи склади НПЗ були опечатані болгарської митницею. "Сподіваюся, що нафтопереробний завод як найбільше болгарське підприємство не буде намагатися виконати який-небудь номер з державою. Просто їм по-дружньому не раджу. Закони повинні виконувати всі", - заявив у п'ятницю прем'єр-міністр Бойко Борисов.
"Лукойл" займає приблизно 50-70% ринку нафтопродуктів Болгарії, роздрібна мережа компанії налічує понад 150 АЗС, розповів голова Асоціації нафти і газу Болгарії Андрій Делчев.