Проте, брак фінансування це не найголовніша проблема у цьому процесі, за словами фахівців наразі в Україні не працюють ринкові механізми у сфері ЖКГ, немає чітко визначеного клієнта комунальних послуг. Водночас мешканцям будинків необхідно надати можливість ухвалення спільних рішень закріплену законодавством.

“Це треба більш чітко прописати у законодавстві, щоб дати їм реальну можливість у прийнятті спільних рішень. І такі об’єднання будуть добрим клієнтом для банків комунальних підприємств, і виходячи з досвіду країн Східної Європи, будуть також дуже добрими позичальникам. За останні 15 років в Центральній Європі надавалися мільярдні кредити для таких організацій і не було жодного випадку дефолту”, - каже керівник проекту IFC Гжегож Гайда.

Проте наразі за словами банкірів найголовніші ризики кредитування ОСББ полягають у відсутності об’єкту заставного майна.

“Якщо такі гарантії будуть надані банки можуть надати кредити та можливість надавання експертних пропозицій для реалізації проектів в тому числі і в енергоефективності, і в проектах тепломодернізації”, - каже головний аналітик комбанку Максим Бевз.

Зауважимо, на сьогодні в Україні створено понад 13 тисяч об’єднань мешканців багатоквартирних будинків по всій території України.