Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.
"Менше, але свою карту розігруватиме "Опоблок". Він вестиме себе обережніше, оскільки по представниках партії є багато напрацювань у правоохоронців, які рано чи пізно виллються в кримінальні справи. Активне нагадування про себе підштовхне до пришвидшення розслідувань", – зазначив експерт.
За його словами, були побоювання щодо "Самопомочі", але ця партія стала серйозніше оцінювати події в країні і можливі наслідки. Тому, вважає політолог, "Самопоміч" не братиме участь у спробах розхитати ситуацію в країні.
Найгірше, що відверто включається у деструкцію нова сила, яка хотіла себе позиціонувати як ліберальна, але, на жаль, все більше перетворюється на стандартну популістську силу – оновлений "ДемАльянс". Діє принцип: ми не вміємо будувати, але добре знаємо, як руйнувати,
– наголошує Чорновіл.
Ці сили, переконаний він, намагатимуться спровокувати якісь серйозні скандали цієї осені. Однак сам Чорновіл сумнівається в ефективності таких дій.
З тарифами буде не все зовсім так, як розказує Юлія Тимошенко. Бідніші люди, в основному, отримують субсидії. Для них сильно нічого не зміниться,
– зауважує експерт.
Кардинально підвищення "комуналки", за його словами, відіб’ється на багатих українцях, які не люблять багато платити. Але звичайні українці, переконаний Чорновіл, не стануть підтримувати соціальні забаганки заможних людей. Певних втрат зазнає середній клас, якому доведеться реально платити за новими тарифами. Але середній клас добре розуміє, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.
В загальному плані, впевнений політолог, на тих українців, які можуть стати мотором протестів, підвищення тарифів не вплине особливо. Неспокій, шум, який зараз розкручують, почне затихати з моменту появи нових платіжок. Це не стане соціальним вибухом, а навпаки – викличе заспокоєння.
Політичні сили гратимуть на тарифах до жовтня. А з листопада тема затихне. Але партії до цього часу спробують максимально розкрутити тарифний майдан. Будуть спроби вивести людей, однак, думаю, масово вони не підуть. Все це перетвориться в партійну акцію з демонстративними походами до центральних державних установ. Це буде не громадський, а політичний неспокій,
– підкреслив він.
Тарас Чорновіл також зазначив, що у "Батьківщини" та Радикальної партії зараз мають гарні стартові умови, щоб виходити на будь-які дострокові вибори. Весною 2017 року ситуація для цих опозиційних партій буде гіршою, але прийнятною. А от восени 2017 року їм ці вибори вже будуть не потрібні, оскільки про них почнуть забувати.
Більше побоювань, на його думку, викликають дії іншої партії – оновленого "ДемАльянсу".
"Ця партія, куди входять, зокрема, народні депутати Сергій Лещенко і Мустафа Найєм, своїми діями і заявами може нашкодити країні. Мова про заяви щодо того, що влада імітує реформи, тому Україні треба відстрочити лібералізацію візового режиму з ЄС і не надавати кредитів. Це на руку проросійським лобістам в євроструктурах і може призвести до негативних наслідків", – наголосив Чорновіл.
Читайте також: Осінь на порозі: чого українцям варто очікувати найближчим часом?