З екранів російських та кримських телеканалів невпинно звучить інформація про те, що є багато охочих вкладати гроші у півострів. Інвесторів начебто не зупиняє статус окупованого Криму та санкції Європи. Проте більшість із затверджених проектів попередніх форумів навіть не почали реалізовувати, а деякі інвестори взагалі припинили свою діяльність.
Втім одне із масштабних будівництв, про яке домовились у 2016 році, таки стартувало. Новий термінал аеропорту Сімферополя мають звести наступного року. Його вартість оцінюють у 32 мільярди рублів, 30 % з яких – гроші інвесторів, інші – позики російських банків.
Як виявилось, іноземці, які приїхали до анексованого півострова, вже тісно співпрацюють з Росією, а більшість укладених інвестиційних договорів діють лиш на паперах. Тому ані організований економічний форум в Ялті, ані прийняття закону щодо створення вільної економічної торгівлі не приваблюють бізнесменів.
Читайте також: Кремль готує нове "майбутнє" для Криму
Наразі українське Міністерство закордонних справ відреагувало на проведення Міжнародного економічного форуму в анексованому Криму, надіславши офіційне звернення до російських окупантів. Відомство підкреслило, що незаконні заходи порушують суверенітет України. Окрім цього, прокуратура готує міжнародні доручення країнам, громадяни яких взяли участь у незаконному форумі.
Повний випуск програми "Крим. Реалії" дивіться сьогодні о 18:30 на 24 Каналі.