Рішення ОПЕК+

Члени ОПЕК+ під час міністерської онлайн відео зустрічі 4 січня 2022 року вирішили зберегти в силі колишню домовленість, котра діяла ще до масового поширення штаму коронавірусу "Омікрон". Тож у лютому 2022 року видобутку сирої нафти країнами ОПЕК + збільшать на 0,4 мільйона барелів на добу відповідно до графіка.

Цікаво Південна Корея вивільнить мільйони барелів резервної нафти: коли й чому

Знову підтвердити план зміни видобутку і механізм щомісячного нарощування видобутку, затверджені на 19-й нараді міністрів країн ОПЕК і країн, що не входять в ОПЕК, а також рішення про щомісячне збільшення загального видобутку на 0,4 мільйона барелів на добу в лютому 2022 року,
– йдеться в повідомленні ОПЕК.

Що таке ОПЕК та ОПЕК+

ОПЕК+ – це домовленість, яка охоплює не лише 13 країн-членів ОПЕК, але й низку інших. Мовиться про Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Казахстан, Малайзію, Оман, Південний Судан, Росію та Судан.
Членами ОПЕК є 13 країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Екваторіальна Гвінея, Ірак, Іран, Республіка Конго, Кувейт, Лівія, Нігерія, ОАЕ та Саудівська Аравія.

Ціна нафти на біржі 5 січня 2022 року

Ціна нафтових ф'ючерсів станом на ранок 5 січня, згідно з даними біржових торгів на сайті Investing.com, виглядає наступним чином:

  • нафта Brent, котра котирується на лондонській біржі ICE, зросла до понад 80 долара за барель;
  • нафта марки WTI, що котирується на нью-йоркській біржі NYMEX зросла до майже 77 долара за барель.

Як США намагались "приборкати ціни на нафту" та змусити ОПЕК збільшити видобуток: дивіться відео