Про це розповідає Тетяна Бойко, координатор житлових програм Громадянської мережі "ОПОРА".
Але не всі співвласники розуміють, що відповідальність лежить на них. Адже більшість з них помилково вважає, що цю відповідальність повинна нести держава чи органи місцевого самоврядування,
– відзначила вона.
За словами Бойко, якщо це багатоквартирний будинок – то це ОСББ. Адже на сьогодні це фактично єдиний механізм, який дозволяє співвласникам залучити кошти на проведення енергозберігаючих заходів.
ОСББ так би мовити клієнт, котрий може вести переговори з банком, державою, органами місцевого самоврядування, енергосервісними компаніями,
– коментує Бойко.
Серед опитуваних ОСББ: чому вони не взяли участь у програмі з енергоефективності, додає експерт, більша половина сказала, що складно переконати самих мешканців будинку. Для цього потрібно більше історій успіху та більше інформації.
Нагадаємо, програма енергоефективності, яка у народі отримала назву "теплі кредити" діє на співласників багатоквартирних та індивідуальних будинків. Йдеться про державнй політику з енергоефективності, яку уряд пропонує взамін на підвищення тарифів. Відповідно до неї витрати ОСББ становлять 54%, державна допомога складає 37%, місцева допомога – 9%. Тобто, держава сплачує фактично половину.
Читайте також: Все що треба знати про сонячні батареї, щоб справді економити