Якщо у 2011 році цей показник становив 28%, то у лютому-березні 2015 року він уже перевищив 40. І це не межа. Офіційно виїхати на заробітки за кордон планують 3 мільйони українців. Згідно з результатами опитування, чоловіків серед бажаючих працювати за кордоном приблизно у 2 рази більше, ніж жінок.
Що стосується основних країн призначення трудової міграції, привабливість Росії скоротилася з 18% у 2011 році до 12% у поточному році, Польщі — зросла з 7% в 2006 році до 30%.
Перше місце у рейтингу привабливості з Польщею ділить Німеччина, на другому — Італія: тут хочуть працювати 19% потенційних трудових мігрантів. За ними йдуть: США (15%), Великобританія і Росія (по 12%), Канада і Чехія (по 11%). Рекрутери кажуть, що приміром у Польщі робота для українців завжди знайдеться.
У сільському господарстві — це сезонний заробіток. Потрібні там також наші програмісти, будівельники і зварювальники. Вони отримують близько тисячі гривень на день. Чималі зарплати і у ІТ-спеціалістів — від тисячі доларів. Левова частка мігрантів все ж повертаються до України. Але є й ті, хто з часом переїжджає за кордон цілими родинами.