Строки затримки виплат
У Фонді соціального страхування зауважили, що тривалість затримки виплат українцям коливається і залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду. Загалом він складає 21 робочий день або 1,8 мільярда гривень, а також непрофінансовані заяви-розрахунки на суму 0,8 мільярда гривень, термін оплати яких складає 10 робочих днів.
Читайте також Перші 170 мільйонів: хто і навіщо бере кредит під держгарантії в Україні
Причина затримки виплат
Пресслужба фонду заявила, що нині доходів фонду не вистачає, щоб покрити усі прийняті на фінансування допомоги й виплати.
Наявна заборгованість була накопичена Фондом у грудні через різке зростання видатків,
– відзначили у Фонді.
Серед головної причини нестачі коштів для виплат було зазначено пандемію, через яку суттєво зросли видатки лікарням. Варто відзначити, що фінансування самоізоляції українських працівників, страхові виплати медикам тощо – теж було покладено на Фонд соціального страхування.
Наприклад, у грудні 2020 року Фонд прийняв на оплату лікарняні на суму 2,4 мільярда гривень – на 1,5 мільярда гривень більше, ніж у грудні 2019 року (0,9 мільярда гривень),
– Фонд.
Тож попри те, що з 2021 року щомісячні надходження до бюджету Фонду покривають видатки за той же період, накопичена наприкінці минулого року заборгованість призвела до затримки у виплатах допомог.
Як формується бюджет Фонду
Бюджет Фонду – це частка від єдиного внеску, який щомісяця сплачуєте ви, або за вас сплачує ваш роботодавець. Від усієї суми зібраного ЄСВ до Фонду направляється 9,5727%.Як прослідкувати виплати
Прослідкувати на якому етапі знаходяться власні виплати українці можуть в онлайн форматі за допомогою телеграм-каналу ФССУ: t.me/socialfund. На каналі, як відмітили у структурі, в оперативному режимі оновлюється інформація щодо сум і дат, за які Фондом профінансовано матеріальне забезпечення і страхові виплати.
Для того, щоб дізнатись дату прийняття заяви-розрахунку на виплату потрібно знати номер власного ідентифікаційного коду та звернутись:
- на власне підприємство, або
- у робочий орган виконавчої дирекції Фонду, де зареєстрований ваш роботодавець.
Контакти усіх робочих органів можна знайти на сайті ФССУ, а також номери гарячих ліній обласних управлінь.