Згідно з його повідомленням, з 2001 року "Східенерго", яке управляє Луганською, Зуївською і Курахівською ТЕС, подає інформацію про витрати на виробництво електроенергії згідно з вимогами НКРЕКУ, передає LB.ua.
"ДТЕК діє в рамках правового поля і строго дотримується законодавства. Вважаємо неприпустимими маніпуляції цифрами та спотворення інформації з боку державного регулюючого органу НКРЕКУ", — наводяться в повідомленні слова генерального директора "ДТЕК Енерго" Всеволода Старухіна.
В енергохолдингу вважають, що спроба перерахувати суму оренди за чотири роки з гривні в долар і назад привела до спотворення суми: НКРЕКУ завищила її вартість в 2,5 рази.
Факт викривлення фінансової звітності з боку ДТЕК відсутня. Всі енергокомпанії включають у свої витрати або амортизацію власного енергообладнання, або плату за орендоване обладнання. Вартість оренди обладнання ТЕС "Східенерго" еквівалентна справедливій оцінці амортизації цього ж майна."Східенего" орендує обладнання, тому використовує розрахунок оренди, а не амортизації,
— зазначає Старухін.
"Аналогічно "ДТЕК Західенерго" платить НЕК "Укренерго" за оренду трансформаторів на Добротвірській ТЕС, тому розмір орендної плати перед цією держкомпанією також включає в розрахунок витрати на виробництво електроенергії Добротвірської ТЕС. Інші українські енергокомпанії в розрахунках використовують поняття "амортизація", — додав він.
У ДТЕК уточнюють: розмір орендної плати перед ТОВ "Техремпоставка" збільшувався в середньому за рік за період з 2011-го по 2014 рр. на 11%, оскільки зростала ринкова ціна промислових комплексів ТЕС через інфляційних процесів.
"На підвищення тарифів ні для населення, ні для промисловості ці розрахунки не впливають. Тому що оплату за вироблену електроенергію ТЕС отримують не за встановленим тарифом, а за правилом конкурентного ринкового сегменту, в якому вони працюють. У енергомережу в першу чергу включаються найдешевші енергоблоки ТЕС, дорогі - в останню чергу, тому завищувати свої витрати у ТЕС немає доцільності", — йдеться в повідомленні.
Раніше в НКРЕКУ назвали "уявними" витрати "ДТЕК Східенерго" в обсязі 3147 млн грн на оренду майна у пов'язаної особи "Техремпоставка", які були здійснені в період 2011-2014 рр.