Стратегія НБУ
Стратегії здійснюватиметься за трьома стратегічними напрямами розвитку:
- Сприяння відновленню та розвитку економіки.
- Цифрові фінанси як драйвер для цифровізації економіки.
- Інституційний розвиток та операційна досконалість Національного банку.
Читайте також Асоціація рітейлерів розкритикувала план НБУ по зниженню міжбанківської комісії
Своєю чергою кожний напрям деталізується у 12 стратегічних цілях. Перші два напрями – спрямовані назовні, на задоволення потреб учасників фінансової екосистеми. Інституційний розвиток та операційна досконалість покликані поліпшити реалізацію Місії та Візії Національного банку через внутрішню трансформацію та посилення партнерства зі стейкхолдерами, розповіли в НБУ.
Нова Стратегія Національного банку якраз відповідає на зміни, що сталися у світі та Україні. Це дорожня карта, якою ми будемо керуватися найближчими роками для активізації економічного зростання в країні та підвищення добробуту її громадян,
– розповів голова НБУ Кирило Шевченко.
Мета стратегії
Метою стратегії є забезпечення подальшого реформування та розвитку фінансового сектору України відповідно до провідних міжнародних практик та імплементації заходів, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та іншими міжнародними договорами України.
"Непрацюючі кредити"
Голова НБУ, під час свого звернення, пояснив, що сьогодні так звані "непрацюючі кредити" не тиснуть на прибутковість банків та їхній капітал, адже рівень резервування становить 98%. Проте, подальше скорочення їхньої частки — це питання інвестиційної привабливості банківського сектору, яку потрібно підвищувати.
Частка таких "непрацюючих кредитів" повинна знизитись принаймні у чотири рази. Нині вона становить 41%, а в НБУ прагнуть зменшити до менш ніж 10%.
Кредитування
Що стосується обсягу чистих банківських кредитів суб'єктів господарювання та фізичних осіб проти ВВП, то згідно з презентованою Стратегією, він має зрости до 22% до кінця 2024 року. Нині ж цей обсяг становить 13,9%.
Презентація Стратегії НБУ до 2025 року, яку презентував регулятор до дня банкіра.