Про це в коментарі сайту "24" заявила юрист Тетяна Монтян.

Мені ця ідея із розстрочкою здається нерозумною. Погодившись на неї, ви визнаєте, що у вас є борги. А навіщо? Я б, маючи великі борги, на таку розстрочку не погоджувалася,
– підкреслила вона.

На думку Монтян, якщо люди бояться втратити квартиру за борг за комунальні послуги, то гроші, відкладені для його погашення, краще покласти на депозит або перевести в долари.

Якщо ви хочете добровільно віддати комунальної мафії гроші, можете покласти їх на депозит або перевести в долари. А коли до вас конкретно прийдуть забирати квартиру, дістанете їх і заплатите. Адже більшість жеків нічого не робить і малює цифри у квитанціях. У будинках холодно, ніде не прибирається, а платити треба. Навіщо віддавати добровільно гроші, якщо ви не згодні із завищеними тарифами, і вам ніяких послуг не надавали?
– питає експерт.

У той же час, вона упевнена: втратити квартиру через комунальні борги в Україні – не реально.

Швидше вам цегла на голову впаде, ніж у вас заберуть квартиру за комунальні борги. Це складна процедура. Суми боргів, як правило, незначні, і ніхто не хотів возитися з дуже складною процедурою реалізації квартир з аукціону. Зручніше списувати з пенсій, зарплат борги через виконавчу службу, – стверджує вона.

Що стосується недавнього продажу з аукціону квартири в Луцьку за борги по "комуналці", то, стверджує, Тетяна Монтян, її продали зразково-показово, щоб дати людям знак, що теоретично таке можливо.

Це єдиний випадок за 25 років незалежної України. Крім того, продали її за близько 440 тис грн. При цьому борг склав близько 50 тис грн. Тобто, після продажу квартири і погашення боргу, різницю повернуть колишнім власникам. І вони куплять собі щось дешевше. Нічого страшного. Буде будиночок в селі,
– впевнена Тетяна Монтян.

При цьому, підкреслює експерт, розсудливій людині позбутися квартири – вкрай мало ймовірно.

Читайте також: Тарифи на газ в Україні та Європі: порівняльна інфографіка