Таким чином, країна щорічно втрачає близько 12 мільярдів євро.
"На жаль, на мій погляд, останнім часом Україна збавила обороти на шляху підвищення енергоефективності. Сьогодні бюджет України виділяє близько 100 мільйонів доларів. Приватній компанії ще близько 1 мільярда", - каже заступник директора Інституту проблем екології та енергозбереження Сергій Єрмілов.
Тим часом, аби наблизитися до нинішнього середньоєвропейського рівня енергоефективності Україні, за підрахунками експертів, необхідно протягом 30 років вкладати в галузь по 5 мільярдів доларів щороку.
"Найголовніше у нашій свідомості. Все таки навіть ті кошти, що вкладає в нас Євросоюз (70 мільйонів євро, які направлені на підтримку енергоефективних проектів у нашій країні), частина з них також направляється і на пропаганду й популяризацію", - каже голова Нацагентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич.
Як підрахували автори рейтингу енергоефективності регіонів, якщо промислові підприємства використають свій потенціал, то країна на енергоресурсах економитиме більше 7 мільярдів євро на рік. А в сфері комунального господарства можна буде зекономити більше 3,5 мільярдів євро.