"Зниження рейтингу США розпочне нову фінансову еру. Глобальні фінансові ринки відкриються у понеділок в нових реаліях", - написав у блозі на сайті "Haffington Post" гендиректор "Pacific Investment Management Company" Мохамед Ель-Еріан.
"Моментом супутника" для нації назвав Ель-Еріан переоцінку фінансових позицій США, порівнявши її з шоком, який американці зазнали, коли СРСР запустив в 1957 році, в розпал холодної війни, свій перший супутник.
Уолл-стріт затамувала подих в очікуванні перед відкриттям азіатських ринків.
"Ми ніколи раніше не проходили через таке. Люди не знають, чого чекати. Треба готуватися", - вважає Тед Вайсберг з інвестиційної компанії "Seaport Securities".
Оптимісти ще сподіваються, що зміна рейтингу обмежиться швидкоплинною нервовою реакцією ринків без довгострокових наслідків. Рейтингове агентство по суті не повідомило інвесторам нічого екстраординарного, що могло б вмить підірвати репутацію США.
"Можливо, що й нічого не трапиться. Японія витримала зниження рейтингу без довгострокових наслідків. І багато спостерігачів вважають, що оскільки ситуація в США відома дуже добре, наслідки зниження рейтингу будуть мінімальними", - написав у коментарі ресурс "CNNMoney".
Іншої думки дотримується Джек Елбін, головний інвестиційний аналітик банку "Harris Private Bank": "Я думаю, в понеділок ринки відреагують як від удару молотком по колінному суглобу".
А професор фінансів Массачусетського інституту технологій Ендрю Ло припускає, що люди почнуть забирати гроші з фондових ринків, з сировинних ринків і переводити їх у готівку - природно, складаючи під матрац.