Скільки експортувала Україна до ЄС

За 2022 рік Україна експортувала більше продукції до країн ЄС ніж у довоєнний час. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте також Східна Європа ставить під загрозу економічне життя України, – Bloomberg

ЄС — ключовий для України торговий партнер. На європейський ринок припадає понад 63% нашого експорту. Минулого року ми ввезли до країн ЄС товарів майже на 28 мільярдів доларів, це на 4% більше, ніж до повномасштабної війни,
– розповів він.

Також він додав, що ЄС надав Україні 1,5 мільярда євро фінансової допомоги. Їх спрямували на бюджетні видатки, тобто зарплати та пенсії.

Днями місія МВФ розпочала перегляд програми розширеного кредитування. Мета — синхронізувати її з економічними та фінансовими реаліями. Нагадаю, що програма розрахована на чотири роки, має обсяг 15,6 мільярда доларів, перший транш — 2,7 мільярда доларів — уже надійшов до держбюджету,
– доповнив Шмигаль.

Росія знову фактично заблокувала "зернову угоду"

  • Росія вкотре блокує прохід суден, які прямують "зерновим коридором" на вхід до морських портів України. У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України розповіли, скільки суден заблоковано наразі.
  • У міністерстві наголосили, що деструктивна політика Росії унеможливлює складання інспекційного плану відповідно до процедур спільного координаційного центру, які передбачають щоденне погодження всіма сторонами плану інспекцій як на вихід, так і на вхід.
  • Станом на 8 травня, на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 90 суден, з яких 62 – це судна, які йдуть під завантаження.