Що таке криптовалюти
Криптовалюта – це різновид віртуальної валюти, побудований, зокрема, на принципах прозорості та незалежності. В основі створення цифрових грошей лежить спеціальна технологія шифрування даних – криптографія.
Цікаво! Є два сценарії: що буде з обліковою ставкою у червні
Криптовалюти не мають жодного фізичного втілення, тобто вони існують виключно у цифровому форматі, тоді як зберігати їх можна лише на цифрових гаманцях.
Важливим принципом функціонування криптовалюти є повна децентралізація. Це означає, що для віртуальних активів не існує певного центрального органу, який міг би будь-яким чином впливати на вартість або обіг монет.
Блокчейн: що варто про нього знати
По-перше, варто вказати, що технологія блокчейну, яка лежить в основі віртуальних активів, стала справжнім проривом і використовується не тільки для криптосфери. Ось, що потрібно розуміти про роботу блокчейну в криптовалюті:
Це своєрідна база даних, в якій вказані всі транзакції пов’язані з криптою.
Ці дані формують блоки, які пов’язані один з одним, та у результаті створюють ланцюг.
Кожен блок даних зашифрований. Внести зміни до одного із блоків, не змінивши інші, неможливо.
Запис даних поширюється через мережу незалежних серверів. Кожен із цих серверів – це комп’ютер, який ще називають вузлом.
У блокчейні проходить процес підтвердження транзакцій та оновлення бази даних.
Переваги та недоліки криптовалют
Криптовалюти також мають свої переваги та недоліки. До плюсів відносять швидкість, незалежність, надійність, можливість досить оперативно та дешево робити транзакції по світу. Тоді як серед недоліків виділяють нестачу впливу регуляторів, які, зокрема, допомагають захищатися від шахрайства, а також сприяють збільшенню прозорості у секторі.
Цікаво, що волатильність можна віднести як до позитивних, так і негативних характеристик. Адже різкі коливання цін можуть допомогти отримати хороший прибуток, проте також існує ризик втрати коштів. Тому вкрай важливо враховувати ці нюанси.
Водночас крипта на сьогодні виконує кілька різних функцій. Серед них такі:
Інструмент для інвестицій;
Інструмент для накопичення капіталу;
Спосіб оплати товарів та послуг як у реальному, так і цифровому вимірах.
Проте ця індустрія стрімко розвивається, тому не виключено, що у майбутньому у цьому списку може бути більше пунктів.
Тенденції на крипторинку та топові монети
На сьогодні загальна капіталізація крипторинку сягнула понад 2,46 трильйона доларів.
10 криптовалют із найбільшою капіталізацією на ринку:
Біткойн – 1,33 трильйона доларів
Ethereum – 421,3 мільярда доларів
Tether – 112,5 мільярда доларів
BNB – 89,6 мільярда доларів
Solana – 70,1 мільярда доларів
USDC – 32,4 мільярда доларів
XPR – 27,1 мільярда доларів
Dogecoin – 20,8 мільярда доларів
Toncoin – 18,5 мільярда доларів
Cardano – 15,3 мільярда доларів.
Загалом з початку року біткойн зріс у ціні на 61,14%, згідно з даними MarketWatch. На ринку діє своєрідний принцип: зростає біткойн, зростає ринок. Зокрема, Ethereum за цей період подорожчав на понад 53,34%, Solana – майже на 45,79%, Dogecoin – на 59,44% тощо.
Крім того, у 2024 році у США стався фундаментальний зсув щодо криптоіндустрії. Спершу Комісія з цінних паперів та бірж США схвалила спотові біткойн-ETF, тоді як у травні схоже рішення ухвалили і для Ethereum. Це сприяло як припливу інвестицій у сектор, так і більшому рівню адаптації криптовалют як повноцінних активів у сучасному світі.
При цьому придбати бажаний віртуальний актив та почати свій шлях у криптосвіті досить просто та зручно. Ба більше, це можна зробити відразу кількома способами. Для прикладу, через онлайн-обмінники, криптомати, або криптобіржі.
Розберемо більш детально один із найнадійніших та найзручніших варіантів для кожного на прикладі однієї із найбільших криптобірж Європи з українським корінням – WhiteBIT.
Як швидко та безпечно купити криптовалюту
На криптобіржі WhiteBIT потрібно виконати декілька кроків, аби отримати криптовалюту. Цей процес виглядає так:
Реєстрація та верифікація на біржі;
Поповнення балансу;
Придбання криптовалюти. На цьому етапі потрібно перейти до категорії "Торгівля" та обрати "Обмін", що є одним із найпростіших шляхів для придбання крипти.
Вказавши бажану монету та суму переказу, на екрані відразу висвітлиться курс та кількість монет, яку користувач отримає після завершення транзакції.
Натиснути "Підтвердити".