Новий історичний максимум, який на початку березня встановив біткойн, становить майже 74 тисячі доларів. До того ж частка цієї монети на крипторинку складає більше ніж 51,12%, на момент створення цього матеріалу. Крім цього, з початку поточного року криптовалюта додала в ціні понад 50%, а її ринкова капіталізація становить понад 1,2 трильйона доларів.

Варте уваги Пенсії для чорнобильців: ПФУ пояснив, які виплати у 2024 році

При цьому експерти зі Standard Chartered очікують, що у 2024 році курс біткойна сягне 150 тисяч доларів за монету та 250 тисяч доларів у наступному році. Також варто враховувати запланований на квітень цього року халвінг біткойна (зменшення винагороди для майнерів монети). У попередні роки це ставало потужним поштовхом для зростання курсу цієї криптовалюти. Про історичний екскурс по халвінгу головної криптовалюти світу читайте тут.

Логічно, що на цьому фоні зростає цікавість до криптовалют, а також попит на ринку. Це стосується як професійних інвесторів і трейдерів, які на постійній основі стежать за курсами цифрових активів, так і новачків.

Тож щоб полегшити перші кроки в криптосвіті, 24 Канал пропонує покрокову інструкцію як придбати цифрові активи на прикладі однієї із найбільших криптобірж Європи WhiteBIT.

Як зручно та безпечно придбати криптовалюту

Реєстрація та верифікація на біржі

Найперший крок до придбання криптовалюти – це реєстрація на платформі, яка надає відповідну послугу.

Щоб зареєструватись на WhiteBIT, потрібно:

  • Відкрити офіційний сайт або додаток WhiteBIT;

  • У правому верхньому куті екрана натиснути кнопку "Реєстрація";

  • Вказати актуальну електронну адресу та подбати про створення надійного пароля;

  • Ознайомитися з Умовами користування та Політикою конфіденційності біржі (для цього достатньо просто натиснути відповідні посилання у вікні). У разі згоди з усіма умовами, залишиться підтвердити це, позначивши відповідні галочки.

Наступний етап – це верифікація особи. Ця процедура також відома як KYC, що розшифровується як "know your customer" (у перекладі – "знай свого клієнта"). Криптобіржа WhiteBIT пропонує два варіанти для підтвердження особи, яка вносить дані та створює акаунт на платформі.

У першому випадку йдеться про досить стандартну процедуру, яка включає заповнення анкети та надання персональних даних і документів, які посвідчують особу. Варто додати, що криптобіржа пропонує обрати документ для завантаження із переліку, як-от ID-картка або паспорт, посвідчення водія тощо. Останній етап стандартної верифікації особи – дочекатись листа від криптобіржі на пошту, вказану під час реєстрації, з результатами верифікації.

Другий варіант для верифікації особи підходить лише громадянам України, оскільки йдеться про застосунок Дія. Для того, щоб обрати цю опцію, достатньо натиснути на "Верифікація через Дію". Вся процедура займе всього кілька кліків, які можна зробити як через телефон, так і комп’ютер. Алгоритм тут такий:

  • Відкрити застосунок Дія у смартфоні та просканувати спеціальний QR-код на екрані, який буде згенерований на сторінці криптобіржі або ж в додатку;

  • Підтвердити надання документів та чекати на зміну статусу на "Верифікований". Відповідний лист надійде на електронну пошту.

Поповнення криптогаманця: як варто діяти

Одним із ключових етапів для проведення операцій з цифровими активами є поповнення криптогаманця. Найперше, що потрібно зробити, – це обрати кнопку "Поповнення" у правому верхньому куті екрану. Водночас важливо визначитися із фіатною валютою, яку ви плануєте використовувати під час транзакцій з криптовалютами. Для прикладу, українську гривню. Загалом в арсеналі біржі WhiteBIT є 10 фіатних (національних) валют.

Варто врахувати, що під час поповнення криптогаманця стягується комісія. Дані про це будуть вказані на екрані.

Далі потрібно обрати провайдера Geopay та вказати суму для поповнення балансу на біржі. Варто враховувати, що на платформі провайдера теж необхідно зареєструватись, аби мати можливість проводити бажані операції. По суті цей процес схожий на реєстрацію на біржі та верифікацію особи. Зокрема, потрібно вказати коректний номер телефону та дочекатися підтвердження через SMS-повідомлення, а далі надати особисті дані та пройти KYC.

Провайдер Geopay необхідний для того, щоб з’єднати класичну банківську картку з криптогаманцем на WhiteBIT. Ця процедура складається із таких кроків:

  • Вхід в акаунт Geopay;

  • Переведення обраної суми з банківської картки на рахунок на Geopay. Як правило, для завершення цього етапу потрібно від 10 хвилин до 2 годин;

  • Поповнення криптогаманця на біржі WhiteBIT з Geopay.

Купівля криптовалюти: як виглядає цей процес

Після проходження усіх вищезгаданих етапів, залишається перейти до купівлі криптовалюти. Варто нагадати, що криптобіржа WhiteBIT пропонує своїм клієнтам понад 270 активів та більше ніж 350 торгових пар, серед яких можна робити вибір для проведення бажаних транзакцій.

Один із найлегших варіантів для кожного – це обмін фіатної валюти на криптовалюту. Наприклад, можна сформувати пару гривня – біткойн. Для цього потрібно діяти за таким алгоритмом: обрати вкладку "Торгівля" – "Обмін" – обрати пару для операції – вказати суму активу, на яку ви бажаєте здійснити транзакцію – натиснути "Підтвердити".

Детальніше про реєстрацію, верифікацію та поповнення балансу можна дізнатися з відеоуроку WhiteBIT:trading.