Про це заявив голова фонду з приватизації держмайна країни Костас Мітропулос.
На продаж виставлені 34 аеропорта та аеродрома, права на організацію азартних ігор, 35% акцій НПЗ Hellenic Petroleum, автострада, що з'єднує Грецію з Туреччиною, великі території під забудову на островах Корфу і Родос, а також торгові площі в Олімпійському комплексі в Афінах.
Мітропулос зазначив, що перед ним стоїть завдання заробити на приватизації 20 мільярдів євро до 2015 року і 50 мільярдів євро до 2020 року. На поточний момент фонд отримав на приватизації 1,6 мільярда євро, в основному - на продажі ліцензій на організацію азартних ігор і на роботу стільникових компаній.
За даними Мітропулоса, низка міжнародних компаній вже висловили зацікавленість в таких проектах, як приватизація грецького газового держконцерну і перебудова афінського аеропорту Hellenikon, приватизація водопровідної компанії Афін і Салонік і приватизація збройового заводу HDS.
Нагадаємо, економічна рецесія в Греції триває вже п'ятий рік поспіль. Рівень безробіття складає 18%. Раніше в рамках стабілізації бюджету на вимогу Європейського Союзу вже були підвищені податки, які викликали масові акції протесту.
Перший транш економічної допомоги Греції був перерахований в травні 2010 року, тоді він склав 110 мільярдів євро.
У березні 2012 року країни-члени єврозони схвалили виділення Греції другого пакету допомоги обсягом в 130 мільярдів євро. Крім того, Греція отримала кредит від МВФ в обсязі 28 мільярдів євро.