Про це він сказав в інтерв’ю ZN.UA.

Особисто я сьогодні розумію, що в нової влади ще є невеликий часовий люфт і, отже, можливість розпочати реформи. А значить, зробити головне — переспрямувати вектор суспільної енергії з протесту та руйнування у бік творення. Стати з людьми, нарешті, партнерами, а не опонентами. І тут дві ключові точки — 1 січня 2015-го і жовтень 2015-го,
- зазначив віце-прем’єр.

За його словами, у січні 2015-го року має стартувати децентралізація, і новий парламент “зобов'язаний максимум у листопаді нинішнього, 2014-го, прийняти перші закони, які стосуються реформи системи влади, і внести зміни в Конституцію”.

Читайте також: Децентралізація дозволить побудувати країну з сильними громадами, – Гройсман

“Більше того, у нас уже практично готові тексти законів про державні адміністрації, адміністративно-територіальний устрій, реєстрацію адміністративно-територіальних одиниць, територіальне самовизначення громадян. Проведено скринінг законів про освіту та охорону здоров'я, для того, щоб пустити в розробку схему передачі частини повноважень у цих сферах громадам. Практично готова реформа ЖКГ — на виході два законопроекти, які повністю знищать монополію жеків і дадуть ключовий поштовх для створення конкурентного ринку послуг, створення й розвитку ОСББ. До речі, ці законопроекти входять у той пакет, за який не проголосував парламент. Тут же гостро стоїть питання демонополізації енергетичного ринку та прозорості формування тарифів. Ці питання сьогодні ставлять люди на місцях. Готовий закон і про державну службу. І все це теж необхідно поетапно приймати”, - наголосив Гройсман.

Друга ключова точка, за словами віце-прем’єр-міністра, - це жовтень 2015-го року, коли в Україні пройдуть місцеві вибори. До цього часу, за словами Гройсмана, потрібно підготувати ґрунт для децентралізації: “Щоб нова система державного управління запрацювала. Третьою може бути тільки точка провалу”.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко вважає, що після конституційної реформи потрібно провести дострокові вибори до місцевих органів влади.

Під час 100-ї сесії Венеціанської комісії 10 жовтня було розглянуто та схвалено попередній висновок щодо проекту закону про внесення змін до Конституції України. Попереднє рішення містить детальні рекомендації щодо удосконалення окремих норм проекту. Текст попереднього рішення буде опублікований на сайті Венеціанської комісії після 26 жовтня