Про це повідомив глава "Української зернової асоціації" Володимир Клименко, повідомляє Обозреватель.
За словами Клименка, викликає подив "пильна увага" керівництва НБУ до звичайного господарського спору, який триває в судах кілька років.
"Я не думаю, що президент і прем'єр можуть втрутитися в судовий спір і там використовувати якісь важелі. Але в зв'язку з тим, що у Олега Бахматюка (власник Ukrlandfarming) працює дуже багато людей і він розвивав бізнес за рахунок іноземних інвестицій, глава уряду повинен в цю ситуацію втрутитися, оскільки ми говоримо про інвестиції в країну і необхідності створювати робочі місця. Виникла ситуація, при якій Національний банк, який повинен займатися курсовою політикою гривні і т.п., приділяє стільки часу Бахматюку і такому чисто господарському спору. Коли гривня в три рази падає, ці зусилля Національного банку в суперечці з Бахматюком, як мінімум, здаються дивними. При цьому, що зусилля НБУ, коли обвалили гривню, були непомітні", – зазначив Володимир Клименко.
На його думку, Нацбанк і Ukrlandfarming давно повинні були прийти до компромісного рішення, яке вирішить конфлікт. Клименко зазначив, що реструктуризація заборгованості власників агрохолдингу, позитивно позначиться не тільки на розвитку підприємства, а й аграрної галузі в цілому.
Я не думаю, що питання Національного банку і Бахматюка повинне було зайти так далеко. Національний банк і Бахматюк повинні були знайти якесь рішення. Тому що сумно спостерігати, як НБУ, який повинен займатися зовсім іншим, раптом зчубився з однією з найбільших аграрних компаній,
– наголосив Володимир Клименко.
Як повідомлялося, власник агрохолдингу Ukrlandfarming Олег Бахматюк звернувся до президента і прем'єр-міністра з проханням втрутитися в конфлікт з главою Нацбанку Валерією Гонтаревою. Бізнесмен повідомив, що більше 2,5 років його компанія піддається рейдерським, інформаційним і юридичним атакам, а також фінансовому тиску з боку НБУ. Зокрема, Гонтарева, використовуючи службове становище, поширює неправдиву інформацію про акціонерів холдингу, що унеможливлює його роботу. Це завдає шкоди компанії, в якій працює 37 тис. осіб, і загрожує економічній стабільності країни.
За словами Бахматюка, в 2014 році Нацбанк спровокував "створення" дірки в балансі афілійованих з Ukrlandfarming банків – "Фінансової ініціативи" та ВіЕйБі, потім визнавши їх неплатоспроможними. Незаконність дій НБУ була підтверджена судами трьох інстанцій.
Під час зустрічей з представниками уряду та адміністрації президента керівництво Ukrlandfarming запропонувало план реструктуризації заборгованості холдингу без будь-яких дисконтів з посиленням застави і з зрозумілими економічними термінами. Однак керівництво Нацбанку не погодилося з пропозицією і розповсюдило на своєму сайті і в ЗМІ недостовірну інформацію про заборгованість Бахматюка перед державою на суму понад 38 млрд грн.