Звичайні гроші більше не в моді. Тепер в цінні електронні і створені на комп'ютері. Їх побачити не можна, але реально перевести у справжні долари.
Дмитро вже вісім років займається криптовалютами. Зараз він очолює дата-центр, який їх "видобуває". А починав з того, що майнив біткойни просто вдома, серед новачків це найпопулярніший варіант. Гроші заробляє комп'ютер, однак не будь-який. Знадобиться потужна відеокарта.
Читайте також: Україна у ТОП-4 країн щодо обсягу ринку Bitcoin: експерти пояснили, чому це погано
"Майнити" означає заробляти віртуальну валюту. В найпростішому варіанті для цього потрібно завантажити собі на комп'ютер спеціальну програму та запустити її. Програма обробляє дані, а власник – отримує за це винагороду – монети. Їх переводять у криптовалюту.
Найпопулярнішою цифровою валютою є біткойн. Останнім часом його курс дещо впав. Один біткойн коштує зараз 11 тисяч доларів, а ще нещодавно за нього давали цілих 20 тисяч. Втім, щоб розбагатіти на віртуальних грошах, спершу доведеться вкласти реальні: придбати відеокарти, та й електроенергії така система тягне чимало.
Хороші відеокарти коштують від 250-350 доларів. Їх ціна зрозтає до 1 тисячі доларів, а деколи і більше. Наприклад, карти, які куплені за хорошу ціну, можуть "відбитися" за 3-4 місяці,
– розповів засновник спільноти Cryptonet та інвестор Дмитро Карпиловський.
Олесь Слободенюк абсолютно переконаний в безхмарному майбутньому біткойна. Він заробляє майнінгом. "Зайвим" теплом від техніки – обігріває воду та підлогу у будинку і продає сконструйовані ним майнер-бойлери.
Для новачка на початку 200-300 доларів заробітку на місяць будуть за щастя. Найбільш розповсюджений спосіб майнити – об'єднувати комп'ютери у цілі мережі, так звані "пули майнерів". Зароблені віртуальні монети – ділять пропорційно. Професіонали ж купують серйознішу техніку, заточену лише під виробництво криптовалют, так звані ферми. Найменша може складатися із чотирьох потужних відеокарт і коштувати від кількох до десятка тисяч доларів.
Наші політики ще кілька років тому почали декларувати свої криптодоходи. Найбагатший – депутат від БПП Олександр Урбанський. У нього влітку було 5 328 біткойнів, за сьогоднішнім курсом це більше ніж 50 мільйонів доларів.
Читайте також: Найбагатші власники біткойнів втратили космічну суму через падіння курсу
Однак, одночасно Україна і у п'ятірці найбільш вразливих до коливань на криптовалютному ринку країн. А якщо вартість криптовалюти впаде до нуля, всі віртуальні багатства зникнуть.
Не варто витрачати на криптовалюти більше коштів, ніж ви психологічно готові втратити. Причини можуть бути різні: може курс змінитися, як це було протягом останньої доби, можуть ваш гаманець вкрасти, можуть "зламати" біржу,
– зазначив засновник Distributed Lab Андрій Великий.
Для українського законодавства криптовалют поки не існує. Лише нещодавно на засіданні Ради національної безпеки і оборони вирішили, що їх контролюватимуть. Зокрема, хочуть змусити власників біткойнів та інших віртуальних валют платити податки. Врахуйте це, якщо раптом зібрались вкласти реальні гроші у майнінг віртуальних.