Зауважимо, наразі на вітчизняному ринку працюють 55 іноземних фінустанов. Вони контролюють близько половини активів банківської системи. Найбільші іноземні інвестори в банківський сектор України: Росія, Кіпр, Австрія, Франція, Німеччина.
"Через те, що досі немає "довгої" гривні, через те, що гривня на сьогоднішній день в дефіциті, відповідно високі ставки. Що кредитувати? Іпотеку кредитувати це достатньо складно. Споживче кредитування на сьогоднішній день планується, що споживче кредитування має бути лімітоване відповідно до дій НБУ і Кабміну. Виникає питання: а де ми зароблятимемо?" – каже голова правління ПАТ КБ "Правекс-Банк" Сергій Наумов.
У Нацбанку заспокоюють, масової втечі іноземців з банківського ринку України навряд чи варто очікувати. Зокрема, свідченням їх довгострокового інтересу може слугувати входження в число акціонерів "Укрсиббанку", Європейського банку розвитку та реконструкції.
"Офіційно про вихід ніхто не заявляв. І НБУ сьогодні робить дуже багато що: проводить зустрічі з інвесторами, з банками з іноземним капіталом, з материнськими банками. Ми шукатимемо спільні дороги, як цей процес роботи і зрозуміло прибутковості банківського бізнесу він має бути збережений і вигідний всім", - запевняє директор департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.
Тим часом на ринку подейкують про можливий продаж низки банків, зокрема: "Кредобанку", "Фольскбанку", "БМ Банку", "СЕБ Банку". "Укрсиббанк" нібито виставив на продаж портфель іпотеки на 1 млрд. дол. і частину відділень.