В анкетуванні взяли участь 278 керівників, які володіють активами на суму 796 мільярдів доларів.
За даними опитування, число керуючих, впевнених в тому, що в найближчі 12 місяців темпи економічного зростання прискоряться, на 28% перевищило число тих, хто чекає уповільнення світової економіки.
Місяцем раніше оптимістів було лише на 11% більше, а в січні більшість інвесторів схилялися до думки, що становище в економіці буде погіршуватися.
Впевненість у майбутньому зростанні світової економіки змушує інвесторів не розраховувати на продовження центральними банками політики кількісного пом'якшення.
Зменшилась кількість інвесторів, які чекають того, що Федеральний резервний банк США продовжить політику кількісного пом'якшення. Майже половина учасників опитування вважає, що подальшого ослаблення фіскальної політики в США чекати не варто.
У лютому такої думки дотримувалися лише 36% опитаних.
Перспективи зростання економіки в Європі, США та Японії змушують інвесторів звертати увагу на розвинені ринки. Число керуючих, що збільшили в своїх портфелях частку акцій з ринків, що розвиваються, перевищило число тих, хто її скоротив, на 40%.
Результати опитування підтверджуються даними Emerging Portfolio Fund Research, згідно з якими якщо в період з січня по лютий всі фонди emerging markets залучали в середньому 2,3 мільярда доларів на тиждень, то в березні цей показник впав нижче 700 мільйонів доларів.
Зниження показника пояснюється побоюваннями уповільнення китайської економіки, після того як китайський уряд знизив прогноз економічного зростання до 7,5%.
Втім, ця динаміка не стосується України, фондовий ринок якої, зокрема в сегменті акцій, все ще не цікавить нерезидентів.