На цих підприємствах проводили фінансовий аудит – держфінінспекція перевіряла, наскільки чесно та ефективно вони працюють.
За трибуною заступниця міністра економіки звітувала – торік сотня держпідприємств отримала чистими 2,5 мільярди гривень прибутку. Це на 10 мільярдів більше, ніж позаторік, проте не межа. Компанії ще минулоріч зобов'язали провести незалежний аудит, але поки з ним не клеїться.
А от більшість до аудиторів не спішить. Та і старе керівництво, яке намагаються зняти, увесь час бігає по судах і не хоче йти з насидженого місця. Поки зміни буксують – підприємства перевірила держфінінспекція. От, наприклад, розповідають про "Укрспирт".
Загалом виявлено фінансових порушень що призвели до збитків на суму 1,4 мільярди гривень і практично така ж сума – фінансові операції, що негативно вплинули на діяльність підприємства в цілому. Основною причиною збитковості стало використання у виробничому процесі сировини та енергоносіїв, придбаних за завищеними цінами та через посередників,
— повідомила голова держфінінспекції Лідія Гаврилова.
Інспектори кажуть – "Центренерго" купило неякісного вугілля на півмільярда через компанію-посередника, яку тепер не можуть знайти. Аудитори зарахували його як збитки. Керівник підприємства – відхрещується.
І в "Укргазвидобуванні" теж здивовані, бо інспектори заявили, що їх не допускають на підприємство.
Епопея із тим, які прибутки насправді можуть отримати держпідприємства – без корупції, непотрібних посередників та невиконаних контрактів – продовжується. Тендери хочуть перенести на єдину прозору платформу, нерозторопних керівників – звільнити. А ще із низкою порушень у держкомпаніях розбиратимуться правоохоронці.