Очікується, що друга партія стратегічних баз зберігання нафти - 8 баз державного рівня, які раніше пройшли ТЕО - вже до кінця 2012 року буде здано в експлуатацію, після чого загальний обсяг стратегічних нафтозапасів у Китаї досягне 274 млн барелів.

Ці бази розташовані в провінціях Гуандун (південь КНР), Цзянсу (схід країни), Ганьсу і Синьцзян-Уйгурському автономному районі (північний захід), Ляонін (північний схід), і муніципалітеті м. Тяньцзинь неподалік від Пекіна. Частина з них уже побудована.

Станом на кінець 2010 року обсяг стратегічних нафтозапасів Китаю перевищив 178 млн барелів, обсяг комерційних запасів - 168 млн барелів. Бази першої партії, що вже експлуатуються, можуть покривати стратегічний попит країни в енергоносії протягом 36 днів. Проектується третя черга нафтосховищ, реалізувати яку планується до 2020 року. Проектний масштаб нафтозапасів у Китаї після цього може досягнути обсягу імпорту за 100 днів, а загальна здатність держави до нафтозбереження буде підвищена до 85 млн тонн, що дорівнює обсягу імпорту за 90 днів. Такий показник відповідатиме встановленому Міжнародною енергетичною програмою ліміту для визначення здатності щодо нафтозбереження стратегічного призначення.

Нині залежність Китаю від імпортної нафти становить 55,2%.