Що пропонують у G7

У G7 повідомили, що їх лідери нині шукають альтернативні способи отримання коштів із заморожених активів. Натомість повна конфіскація російських грошей не на порядку денному.

Читайте також Газ Туреччини в Україні: "Нафтогаз" запропонував свої підземні сховища

Ще у лютому Бельгія запропонувала використати як забезпечення під залучення боргового фінансування для України, 190 мільярдів євро, які зберігаються у депозитарії Euroclear. Проте цю ідею не підтримали через низку ризиків.

Натомість у квітні 2024 року США запропонували залучити фінансування для України через позику або облігації під заставу майбутніх прибутків від заморожених активів. Це б дозволило залучити до 50 мільярдів доларів для України без ризиків.

Якщо колись відбудуться мирні переговори й Україна вирішить взяти в них участь, може виникнути ситуація, коли Росія вимагатиме назад свої заморожені активи, а в обмін погодиться піти Україні на територіальні поступки. Цього не можна буде зробити, якщо ви вже заклали активи,
– пояснив один з чиновників Німеччини.

Основною проблемою європейського плану є те, що Україні потрібні гроші зараз. До того ж, якщо війна незабаром закінчиться, то виникне проблема – що робити з коштами.

Україна активно закликає конфіскувати російські активи на свою користь. Проте лідери деяких європейських країн виступають проти цього, посилаючись на "безпідставність" такого рішення.