Гроші майбутнього

Світ переходить у цифру. І поки країни лише працюють над своїми електронними версіями валют, цифрові активи вже давно ходять в обігу. За криптовалюту можна сходити в кіно, придбати одяг чи навіть аксесуари до автомобіля Tesla. А ще – це один із найприбутковіших (і найризиковіших) інструментів для інвестицій.

До прикладу, головна криптовалюта світу – біткойн – зараз коштує понад 40 тисяч доларів, за даними CoinMarketCap. А ще всього лиш 12 років тому у біткойн мало хто вірив. Яскравий приклад – американець Ласло Хейніца, який купив 2 піци за 10 тисяч біткойнів. Тоді це було 40 – 50 доларів, а при сьогоднішньому курсі – 400 мільйонів доларів.

Прибутковими криптовалютами стають навіть меми. За даними Visual Capitalist, улюблена криптовалюта мільярдера Ілона Маска Dogecoin, про яку він часто постить твіти, у 2021 році стрибнула на 3 546%.

Зараз у криптовалюту вірять не лише звичайні інвестори і мільярдери, але й компанії та державні установи. У багатьох країнах можна купувати речі та оплачувати послуги за біткойни чи інші криптовалюти. А в Сальвадорі взагалі прийняли біткойн як офіційний платіжний засіб. Україна теж не тримається осторонь:

  • У 2021 році Україна посіла четверте місце серед країн за використанням криптовалют, згідно з дослідженням Chainalysis.
  • Цього року в Україні остаточно схвалили легалізацію ринку криптовалют.
  • У 2023 році Україна планує запустити власну цифрову гривню.

Як потрапити у світ криптовалют

Сьогодні капіталізація глобального ринку криптовалют сягає 1,87 трильйона доларів. А до кінця 2022 року вона може сягнути 9,6 трильйона доларів, згідно з прогнозом Fundstrat Global Advisors. Тож ринок криптовалют має неабиякий потенціал, який можна використати у власних цілях.

Українці мають доступ до різних криптобірж. Фахівці однієї з них – Bybit – розповіли в коментарі 24 каналу, які можливості мають інвестори та трейдери, обравши криптовалюту як інструмент.

Торгувати на криптобіржі можуть як новачки, так і професіонали
Торгувати на криптобіржі можуть як новачки, так і професіонали / Фото Unsplash

На платформі Bybit трейдери мають вихід на деривативний (ф’ючерсний) та спотовий ринки, а також доступ до сервісів стейкінгу та навіть до NFT маркетплейсу.

Спот

Спотовий ринок – це коли трейдер купує певну криптовалюту і одразу стає її власником. На платформі доступно понад 230 торгових пар: біткойн, Dogecoin, Ethereum, Polkadot, BitRewards, XRP та інші. Ці пари забезпечені Tether – стейблкойном, чия ціна прив’язана до долара. Є також пари, забезпечені біткойном. Це Ethereum та XRP.

Деривативи

Деривативний ринок – це коли трейдер купує контракт з угодою про купівлю або продаж певної криптовалюти у майбутньому. Деривативна лінійка Bybit включає безстрокові інверсні, лінійні безстрокові контракти, а також інверсні ф'ючерси.

Стейкінг

Також на платформі доступні сервіси стейкінгу та DeFi майнінгу. Можна обрати найбільш відповідний для себе варіант:

Гнучкий стейкінг. Це чудовий спосіб отримати стабільний додатковий дохід на своїй довготривалій інвестиції в криптовалюту. Грубо кажучи, це як депозит, тільки замість валюти – криптовалюта, а замість банку – криптобіржа. Така послуга поширюється на криптовалюти з низьким рівнем ризику, такі як біткойн, Ethereum чи USD Coin. До того ж закрити так званий “депозит” можна будь-якої миті.

Дуал-майнінг. Це ризиковий спосіб, який пропонує отримати до 400% річних (APY). Його суть в тому, що відсоткова ставка плаває, а актив доходу може змінюватися. Відкривати таку угоду можна навіть на 1 день.

Майнінг DeFi. Трейдери можуть отримувати дохід від об’єднаного капіталу. Простими словами, користувач платформи додає свої активи в стейкінг, а натомість отримує токени управління Curve (CRV), які потім може обміняти на інші криптовалюти.

Пул. Тут можна додавати токени в стейкінг та безплатно отримувати нові токени.

NFT маркетплейс

Вихідний код інтернету, криптопанки, меми та цифрові картини. Це лише кілька прикладів NFT, які продали за велику суму грошей. NFT – це право власності на певний об’єкт у цифровому світі (пісня, картина, скін у грі тощо). Хтось збирає цілі колекції NFT, а хтось розглядає цей ринок як ще одне поле для інвестицій.

У 2022 році Bybit запустила власний NFT маркетплейс. На ньому можна розміщувати, купувати та продавати NFT предмети.

Що відомо про криптобіржу Bybit

Це професійна торгова платформа з надшвидкими торговими алгоритмами та цілодобовою службою підтримки. Платформа Bybit працює з березня 2018 року. Це одна з найбільш швидко зростаючих криптовалютних бірж у світі. Адже Bybit довіряють понад п'ять мільйонів користувачів.

Цікаво, що до російськомовної та англомовної спільноти Bybit входить понад сотня тисяч трейдерів та інвесторів. Спілкуватися з ними, питати поради та ділитися власним досвідом можна у різних соцмережах зручнішою для вас мовою: