Нерозпродані 66 мільйонів квадратних метрів – це 66% від загального обсягу житла у стадії будівництва (квартири, що вже доступні для купівлі, та ті, що ще не вийшли на ринок), заявив Михайло Бурмістров, гендиректор "INFOLine-Аналітики". Про це повідомляє 24 канал з посиланням на росЗМІ.

Читайте також Немає грошей та віри в перемогу: у Росії обвалився ринок нерухомості

Росіяни не хочуть купувати житло

За прогнозами експертів, зниження попиту в середньому по ринку у 2023 році сягне 20%. А теперішній показник у 66% нерозпроданих квартир – рекордний за всю історію.

Це найвищий показник нерозпроданих квартир за всю історію сучасного російського ринку житла,
– додав Михайло Бурмістров, гендиректор "INFOLine-Аналітики".

Чому обвалюється російський ринок нерухомості

Одна із причин став низький попит, який може продовжити падіння на тлі можливого скасування з 2023 року пільгової іпотеки у великих містах.

Цікаво В умовах обстрілів та блекауту: що переживає український ринок нерухомості

Крім того, як вважають експерти, негативно на попит на житло впливає ще еміграція у зв'язку з війною в Україні та мобілізацією, оскільки їдуть найбільш забезпечені громадяни.

За словами Бурмістрова, 50% всіх доларових мільйонерів поїхали з Росії з березня по листопад 2022 року.

Як Росія повільно вбиває свою економіку

  • Витрати росіян на життя та війну постійно зростають. Доводиться відновлювати пошкоджену техніку, закуповувати купу спорядження та снарядів за кордоном, а також виплачувати зарплати своєму особовому складу.
  • Проведення хвиль мобілізації, формування нових угруповань та намагання в інший спосіб підтримувати активність бойових дій в Україні ще більше знекровлюють російську економіку. Відсутність ринку як такого призвела до вимирання у Росії цілих галузей. Всього лише за кілька місяців видобуток газу та нафти у країні-агресорці скоротився на 30–40%.
  • Це спричинило масові звільнення, відправку тисяч людей у неоплачувані відпустки та подекуди навіть спровокувало акції протесту у Сибіру.
  • В Росії повністю вмирає галузь авіації та машинобудування. Адже заводи не мають доступу до запчастин, а виготовляти високотехнологічні деталі Москва не може через відсутність фахівців та відповідного обладнання. Всього лише за 9 місяців війни у країні-агресорці виготовили у десятки разів менше автівок, аніж у 2021 році.