Яким буде курс

З вересня відбуватиметься поступова лібералізація ринку, можливе повернення до інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют, зауважив у коментарі 24 Каналу банкір Тарас Лєсовий.

Читайте також Депозитний прогноз: у якій валюті краще тримати збереження

Також він додав, що єдиний курс валют буде прагнути досягти рівня "комерційного", а не офіційного. Фактично курсова ситуація в останній тиждень серпня стане "натяком" на подальший розмір єдиного курсу.

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства "Глобус банку"

З 21 по 27 серпня не варто очікувати особливої курсової динаміки. Так межі допустимих коливань долара і євро збережуться на рівні початку серпня: це 37,2 – 37,7 гривні за долар та 40,7 – 42 гривень за євро.

Валютна стабільність цього тижня зберігатиметься за рахунок:

  • Експортні можливості в контексті досі нерозв’язаного питання експорту сільгосппродукції . Нагдаємо, що раніше щомісяця Україна експортувала продукції на суму понад 600 мільйонів доларів.
  • Системна і своєчасна макрофінансова допомога країн-партнерів та міжнародних фінансових організацій.
  • Потужні міжнародні резерви України, що майже досягли позначки у 42 мільярди доларів.
  • Розвиток економіки країни.

Більшість членів комітету з монетарної політики НБУ вважають за доцільне зниження облікової ставки до 18% до кінця року. А у вересні на черговому засіданні НБУ цілком можливо, що облікова ставка буде зменшена ще на 1 – 2 відсоткові пункти, що пришвидшить тенденцію до зменшення ставок за гривневими депозитами з розміщенням до 1 року, а також спонукатиме банки до суттєвих коректив умов за власними іпотечними програмами.
– вважає Лєсовий.

Очікувані зміни з 21 по 27 серпня:

  • спред, різниця між ціною купівлі та продажі валюти, не перевищує 0,15 – 0,25 гривні;
  • амплітуда щоденних коливань буде на рівні 0,1 – 0,3 гривні;
  • попит і пропозиція будуть досить збалансованими.

Загалом наступного тижня курс валют триматиметься на стабільному і прогнозованому рівні, без будь-яких надмірностей і непередбачуваностей, вважає Лєсовий. Однак, як вже зазначалося, восени варто чекати стратегічних змін.