На які тенденції чекати у червні

Тарас Лєсовий повідомив для 24 Каналу, що загалом фактори, які впливали на ринок валют не дуже зміняться. Серед них є:

Читайте також Як змінився долар в банках та на чорному ринку за добу

  • інфляційний "тиск";
  • збільшення тарифів на електроенергію;
  • перебої з енергопостачанням на бізнес.

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства ГЛОБУС БАНКУ

На валютному ринку червень можна назвати періодом "електродолару", коли електроенергія стане головним зовнішнім чинником, від якого можуть залежати валютні курси. Водночас триватиме призвичаєння ринку до нових коридорів очікуваних коливань з періодичними змінами трендів зі спадного до висхідного і навпаки.

Регулятор може втручатися для підтримання балансу між попитом і пропозицією, оскільки система "керованої гнучкості" залишається чинною. Ця система спрямована на приведення обмінних курсів у відповідність до економічних обставин конфлікту, що триває, водночас дозволяючи певною мірою вільно визначати обмінний курс. Проте очікується, що значних сплесків попиту на ринку не буде, а розрив між курсами на міжбанківському та готівковому ринках поступово зменшуватиметься.

Варто сказати, як і передбачалося, девальвація гривні майже зупиниться: після квітнево-травневого просідання нацвалюти майже на 4%, у червні цей показник буде майже нульовим, а основні зміни курсу долара відбуватимуться на "майданчику" 40 – 41 гривні,
– додав Лєсовий.

У світлі нещодавнього підвищення тарифів на електроенергію експерти прогнозують зростання курсу для споживачів. Однак це зростання може бути частково компенсоване сезонним зниженням цін на сільськогосподарську продукцію. Попри це, існує занепокоєння, що запровадження нових акцизів на пальне в липні може призвести до більш значного впливу на ціни, зробивши їх більш помітними та відчутними для громадян.

Яких показників чекати

  • Коридори валютних коливань: міжбанк — 40 – 41 гривня за долар та 43 – 45 гривень за євро, готівковий ринок — 40 – 41,2 гривні за долар та 43 – 46 гривень за євро.
  • Поточні (щоденні) курсові коливання: міжбанк — до 0,2 – 0,3 гривні, комбанки — до 0,3 – 0,5 гривні, обмінні пункти — до 0,5 гривні.
  • Різниця між курсами купівлі та продажу: міжбанк — до 0,05 гривні за долар, до 0,1 гривні за євро, комерційні банки — до 0,5 – 0,6 гривні за долар, до 0,8 – 1 гривні за євро, обмінні пункти — до 0,6 – 1 гривні за долар, до 1 – 1,3 гривні за євро.
  • Різниця курсів купівлі: комбанки — 0,2 – 0,3 гривні за долар, 0,3 – 0,5 гривні за євро, обмінні пункти — 0,3 – 0,5 гривні за долар, 0,5 – 0,7 гривні за євро.
  • Різниця курсів продажу: комбанки — 0,1 – 0,2 гривні за долар, 0,2 – 0,3 гривні за євро, обмінні пункти — 0,3 – 0,5 гривні за долар, до 0,5 гривні за євро.
  • Середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку — 0,3 – 0,5 гривні.
  • Середні курсові відхилення протягом тижня: до 2% від стартового курсу тижня.