Що ж до експертів, то вони в оцінках розходяться. Можливі, кажуть фахівці, як девальвація, так і ревальвація. Причому знаходять підстави як для здорожчання, так і для здешевлення гривні.
"За наявності резервів 38 млрд. дол. в Національного банку, при тому, що реструктуризуються наші борги, в Нацбанку є всі шанси продовжувати зберігати курс на тому рівні, на якому вони зберігають його зараз", - каже виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
"Є досить високі ризики укріплення гривні. І голова Нацбанку Арбузов усвідомлює це і Нацбанк впроваджує відповідні заходи щодо недопущення надмірного укріплення гривні у найближчому майбутньому", - впевнений заст. директора аналітичного центру Експертна рада Ігор Лавриненко.
Нагадаємо, у держбюджеті на поточний рік закладено офіційний курс НБУ на рівні 7,95 грн. за долар. Зазначимо, представники бізнесу в опитуванні Нацбанку зізналися в девальваційних очікуваннях.
Так, третій квартал поспіль більшість респондентів очікують, що курс гривні до долара США через 12 місяців в середньому буде становити близько 8,3 грн./дол.