Про це повідомив директор по маркетингу групи Роман Курашов.
"Ми плануємо в найближчі 10-15 років вкласти у свій розвиток $ 8,8 млрд. Більша частина – $ 5,7 млрд – буде інвестована в металургійні активи, а в гірський сегмент – $ 3,1 млрд. Зрозуміло, що це будуть найсучасніші виробництва, які зажадають сучасні технології. Тобто, по суті, це металургія на стику з інформаційними технологіями, так звана "Індустрія 4.0", – сказав він в рамках Міжнародного металургійного форуму "Наука та інновації" в Києві в понеділок.
Як приклад таких потужностей він назвав модернізовану доменну піч №3 на "Запоріжсталі".
За його словами, сировинний суперцикл в світі підійшов до кінця, попит на сировину падає, тому маржа перетікає з залізної руди в сталь.
"У світі залишаються надлишкові сталеві потужності. За різними оцінками, це 2,2 млрд тонн, які зараз завантажені на 70%. Це дуже низьке завантаження. Тобто, металургія буде продовжувати працювати в режимі, коли пропозиція буде перевищувати попит", – зазначив Р. Курашов.
Крім того, він виділив тенденцію в глобальній галузі на посилення протекціонізму, зокрема, США проводять розслідування в рамках секції 232, а ЄС – антидемпінг по г/к рулонів.
У цьому плані, за словами Р. Курашева, ключовим фактором виступає низька собівартість. "Стратегія "Метінвесту" спрямована на те, щоб залишатися вертикально-інтегрованою компанією з низькою собівартістю", – констатував він.
Нагадаємо, 2-3 жовтня в Києві проходить Міжнародний металургійний форум "Наука та інновації".
Організаторами форуму виступають НАН України, "Смарт Холдинг", "Метінвест", "Інтерпайп", "АрселорМіттал Кривий Ріг" і Evraz.
У заході беруть участь промисловці, представники наукової спільноти та державні чиновники.