Про це пише потрал uaprom.info, передає "Обозреватель".
Про це заявив Володимир Кучеренко, директор корпорації "Укрвинпром", до складу якої входять понад 100 виробників, зокрема "Ужгородський коньячний завод", "Шабо", "ДМК "Таврія", "Одеський коньячний завод" та інші.
За словами Кучеренка, сьогодні виробники ординарних коньяків в Україні мають право виготовляти свою продукцію із застосуванням іноземної сировини. Часто його частка може досягати 100%.
"На жаль, цим часто зловживають "ботлери". Це категорія виробників, у яких весь цикл виробництва полягає в закупівлі імпортної сировини, часто сумнівної якості та розливу його в пляшки. Звичайно, цей вид діяльності набагато прибутковіший за роботу вітчизняних виробників, які вирощують виноград, викурюють спирт і роблять якісний продукт", – заявив Кучеренко.
Така ситуація, за словами експерта, породжує нечесну конкуренцію, в якій явно програють вітчизняні винороби, які вкладають значні кошти в розвиток виноградників, повний цикл виробництва якісного коньяку, що забезпечують робочі місця і розвиток галузі.
Розроблені і узгоджені з більшістю вітчизняних виробників Правила повинні були кардинально вплинути на нелогічність, так як зобов'язують виробників планомірно з поступовим збільшенням частки використовувати коньячні спирти вітчизняного виробництва при виготовленні ординарних коньяків України.
Введення запропонованих норм дасть поштовх для припинення стагнації галузі виноградарства, стимулювання розвитку і модернізації заводів первиного виноробства, виробництва автентичного українського продукту – коньяк України, залучення інвестицій в виноградо-виноробну галузь. Це дасть можливість створити, щонайменше, 120 тисяч додаткових робочих місць в виноградарських регіонах і допоможе розвитку їх інфраструктури.
Дана ініціатива відповідає регламенту ради ЄС, згідно з яким українським коньяком може бути лише продукт, в якому 85% сировини вироблено в Україні.
Крім того, виробництво вітчизняних коньячних спиртів за останні три роки показує безперервну динаміку, що дає гарантію в забезпеченні виробників вітчизняним якісною сировиною.
Однак, потрапивши на реєстрацію до Мін'юсту, наказ Мінагрополітики вже три місяці з незрозумілих причин ігнорується.
"Українські виробники завмерли в незрозумілій ситуації і зазнають збитків замість того, щоб виробляти автентичний український продукт і активно розвивати вітчизняний аграрний сектор", – резюмував Кучеренко.