Про це повідомляє агенція Інтерфакс-Україна з посиланням на джерела у представництві Фонду.
Це цікаво: Експерт пояснила, чому економічне зростання уряд Гончарука досягатиме поступово
Раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук зазначав, що метою переговорів з місією є отримання staff agreement (рекомендації раді директорів) для відкриття нової програми співпраці для України до кінця 2019 року.
Поточна програма співпраці між Україною та МВФ в рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR 2,8 мільярда або близько 3,9 мільярда доларів. Водночас SDR 1 мільярд (близько 1,4 мільярда доларів) надано відразу, тоді як умовою виділення решти грошей є успішні піврічні перегляди програми у 2019 році.
Зазначимо, Україна остаточно погасила кредити Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by 2014 року.
Востаннє місія МВФ побувала в Україні 21 травня. Члени місії планували зустрітися з українськими урядовцями, щоб обговорити виконання вимог фонду. Проте вже 23 травня в МВФ заявили, що фонд повернеться до обговорення подальшої тісної співпраці з Україною вже після виборів до Верховної Ради та призначення нового Кабінету міністрів.
За прогнозами Нацбанку України, угода про нову програму розширеного фінансування з МВФ на термін 3-4 роки обсягом від 5 до 10 мільярдів доларів може бути укладена до кінця цього року. Це дозволить до січня отримати перший транш в рамках угоди в розмірі близько 2 мільярдів.
Для чого Україні новий кредит від МВФ?Гроші МВФ допоможуть Україні здійснити необхідні виплати за зовнішнім боргом у 2020 і 2021 роках. На ці роки припадає 40% виплат із зовнішнього боргу держави: 2020 рік – 16,8 мільярда доларів, 2021 рік – 18,5 мільярда доларів.