За рахунок її роботи обсяги осадів зменшаться у 10-12 разів. Крім того, воду, яка виділяється у процесі зневоднення осаду, можна повторно використовувати у схемі кругообігу роботи насосної станції або зливати у Дніпро у якості питної води.
“Це дуже важлива для нас процедура. Дуже важливо прийняти своєчасні міри. Оскільки до 2012 року на Дніпровській станції повинна вирішитись проблема очистки цих осадів і припинення викидів в річку”, - каже головний інженер ДнВС Володимир Костюк.
Зауважимо, до 12 серпня поточного року на Дніпровській водопровідній станції триватимуть випробувальні роботи. Відтак, Київміськдержадміністрація з’ясує необхідність придбання такої установки.
“Три таких установки повністю забезпечать технологію підготовки води на Дніпровській водозабірній станції. В даному випадку вона працює як промисловий зразок, абсолютно безкоштовно, представлена фірмою-виробником для оцінки ефективності”, - каже начальник Головного управління комунального господарства КМДА Дмитро Новицький.
Відзначимо, за словами представників фірми-виробника, впровадження таких сучасних технологій обійдеться столиці у понад мільйон євро. При цьому німецька сторона готова надати кредит на декілька років.