За словами Гонтаревої, глава держави пропонує "відхилити цей закон, оскільки він не вирішує по суті питання проблеми валютних кредитів".
Натомість Національний банк України разом із банками, які мають у своєму портфелі майже 90 % валютних іпотечних кредитів фізичних осіб, пропонують меморандум про реструктуризацію валютних кредитів. Цей Меморандум дозволить реструктуризацію валютних кредитів, залишок за основною частиною яких на 1 січня 2015 року не перевищував 2,5 млн гривень та переведення їх у гривню за курсом на момент реструктуризації.
Голова НБУ додала, що меморандум також передбачає переведення позики з долара у гривню за курсом, що діє на день реструктуризації, при цьому “реструктуризація відбувається за умови, якщо поточна заборгованість за кредитом відсутня”.
За кредитом повинна бути відсутня непогашена заборгованість станом на початок 2014 року, кредит отримано позичальником для придбання житлової нерухомості, яка є єдиним житлом позичальника, також пропонується 50-% прощення за соціальним житлом (єдине житло фізичної особи, загальна площа якої не перевищує 60 кв. м. для квартир та 120 кв.м. для житлових будинків). За іншими кредитами банки обов’язані здійснити прощення на різницю не менш ніж 25 % заборгованості
Також меморандум передбачає фіксацію на 3 роки процентних ставок гривні на рівні, що не перевищує зазначений у договорі кредиту в іноземній валюті. Окрім цього передбачається обмеження відповідальності позичальникам лише предметом іпотеки.
Нагадаємо, Національний банк України 11 лютого знизив курс гривні більш ніж на 70 копійок – до 25,55 грн/дол.