Таку думку висловив в інтерв'ю німецьким ЗМІ головний виконавчий директор компанії Йоханнес Тейссен, передає "Reuters".

При цьому він зазначив, що керівництво "E.On" відкрите до переговорів з будь-яких питань, включаючи будівництво нових електростанцій.

У середині липня 2011 р. інша німецька енергетична компанія - "RWE AG" - спростувала повідомлення про те, що вивчає можливість входження "Газпрому" в капітал "RWE" як "якірного" інвестора. Тоді ж сторони підписали меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства компаній у сфері виробництва електроенергії в Європі.

На початку серпня "E.On", найбільший імпортер російського природного газу в Європі, звернувся в арбітраж з метою вирішення тривалої суперечки з "Газпромом" навколо зміни цінової формули на газ після того, як відповідні переговори зайшли в безвихідь. Через тиждень аналогічні заходи прийняли в RWE.

Рентабельність оптового газового бізнесу E.On сильно постраждала в останні роки через те, що компанія купує російський газ за довгостроковими контрактами, формула ціни яких історично прив'язана до вартості нафти і нафтопродуктів, і змушена продавати газ споживачам за більш низькими цінами. Тому E.On хотів би прив'язати якомога більшу частину контрактів на російський газ до спотової ціни.