Про це у коментарі Телеканалу новин "24" розповів старший аналітик інвестиційної компанії Empire State Capital Partners Тантелі Ратувухері.
До прийняття змін, практично не було різниці між різними роздрібними депозитними контрактами, оскільки закон зобов'язував банки видати депозитні кошти фізичних осіб на першу вимогу.
Пробіл у законодавстві, зокрема, не дозволяв стримувати відтік банківських депозитів під час криз 2004, 2008-2009, і 2014. Це довело банківську систему до межі банкрутства, і одночасно робило сильний тиск на Національний банк і на ліквідність ринку, примусивши центробанк до масового рефінансування банків.
Співвідношення депозитів до кредитів клієнтів в банківській системі знизилася з 73,34% в 2013 до 64,45% до кінця 2014, згідно з даними НБУ.
Рішення має сприятливе значення для банківської системи, і його позитивно зустріло банківське співтовариство. Законодавчі зміни дозволять банкам більш ефективно управляти своїм балансом, стабілізувати ресурсну базу, і оздоровити позиції по ліквідності,
— вважає експерт.
Ратувухері додав також, що зміни створюють передумови для розробки довгострокової кредитної та інвестиційної стратегії банків.
"Законодавчі зміни не поширюються на депозитні контракти, укладені до їх вступу в дію, і, таким чином, вони орієнтовані, насамперед, на перспективу, на формування майбутньої конфігурації банківської системи. Зміни набирають чинності на наступний день після дати опублікування", — підсумував аналітик.