Чи будуть збільшені пенсії з 1 липня
Деякі пенсіонери в липні зможуть отримати грошову надбавку до основної пенсії. Утім, отримають кошти лише ті, у якого пенсійні виплати перевищують 10 340,35 гривні.
Читайте також Від 3 до понад 17 гривень за кіловат: у яких країнах Європи найдорожче та найдешевше світло
Для пенсіонерів, які досягнули 70-річного віку та більше, передбачені такі надбавки:
- 300 гривень – для пенсіонерів від 70 до 74 років,
- 456 гривень – для громадян від 75 до 79 років,
- 570 гривень – для тих, кому виповнилося 80 років.
Водночас у новому місяці мінімальний та максимальний розміри пенсій залишаються без змін. Ще у березні та квітні для пенсіонерів відбулася індексація виплат, а тому мінімальна пенсія для різних категорій тепер становить:
- для пенсіонерів із недостатнім страховим стажем – 2 725 гривень,
- для пенсіонерів віком 65 – 70 років зі стажем 30 – 35 років, які вже не працюють – 3 370 гривень,
- для пенсіонерів 70 – 80 років і стажем 30 – 35 років – 3 240 гривень,
- для пенсіонерів віком понад 80 років і стажем 20 – 25 років – 3 370 гривень,
- для пенсіонерів молодше 70 років і стажем 30 – 35 років – 2 980 гривень.
Максимальний розмір становить 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних, а прожитковий мінімум на сьогодні – 2 361 гривня. Відповідно повна сума максимальної пенсії складає 23 610 гривень.
Виплати від ООН
У липні пенсіонери матимуть можливість й надалі скористатися Програмою додаткової фінансової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН. Вона розрахована на тих осіб, які проживають на територіях з активними або можливими бойовими діями.
Відтак пенсіонеру не потрібно звертатися за призначенням виплати знову, адже кошти спрямовуватимуть на підставі інформації, яка вже була в базах даних Пенсійного фонду.
Кому нададуть додаткову допомогу:
- тим, хто отримує пенсію меншу за 3 250 гривень,
- ті, хто проживають на територіях активних або можливих бойових дій,
- особи, що не отримували після 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та допомоги на проживання ВПО.
Щодо розміру, то сума, яку може отримати пенсіонер, дорівнює різниці між 3 250 гривням та сумою пенсії, яку пенсіонер отримує зараз.
Які в Україні податки для ФОПів
- Єдиний соціальний внесок
За всіх працівників, а також ФОПи, сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) в Україні.
У липні розмір мінімального ЄСВ становить 22% від мінімальної зарплати – це 1 760 гривень за місяць. А максимальний розмір становить 22% від 15 мінімальних зарплат – це 26 400 гривень за місяць.
- Єдиний податок
Для ФОПа 1 групи єдиний податок становить 302,80 гривні – це 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. А ФОП 2 групи платить вже 1 600 гривень – це 20% від мінімальної зарплати.
Кому треба звертатися по субсидію у липні
Для чимало кількості отримувачів у липні призначатимуть житлову субсидію на неопалювальний сезон автоматично. Утім, це лише у тому випадку, якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств.
Водночас є певні категорії, яким доведеться у липні звернутися із заявою до Пенсійного фонду та декларацією про доходи та витрати для нарахування субсидії.
- заявник (член домогосподарства) орендує житлове приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги,
- у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи,
- кількість зареєстрованих осіб, які фактично проживають у домогосподарстві, менша, ніж кількість зареєстрованих,
- домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива,
- особи, які мають право на виплату, але в опалювальний сезон субсидію було призначено в розмірі 0 гривень.
Хто може втратити майно та зарплату
З 16 липня в Україні діятимуть нові заходи проти чоловіків, які ухиляються від військової служби: блокування рахунків, вилучення майна та примусова доставка в ТЦК.
Як повідомляють в "Судово-юридичній газеті", для тих чоловіків, які не оновили свої військово-облікові дані, повістки будуть розсилатися за останньою відомою адресою, а штрафи виписуватимуть заочно.
Потім ухилянтам можуть заблокувати рахунки, вилучити майно, примусово доставити в ТЦК, а також обмежити в правах на керування транспортними засобами.
Тарифи на воду, газ та світло
Тарифи на газ
У липні тариф на газ становитиме 7,86 гривні за кубометр від "Нафтогазу", послугами якого користується чимала кількість українців.
- Тариф на електроенергію
З червня в Україні подорожчав тариф на електроенергію. Відтак у липні новий тариф становитиме 4,32 гривні за кіловат-годину.
Відомо, що за даними Укренерго, через масовані атаки росіян було знищено близько 80% об'єктів генерації.
- Тарифи на воду
Для побутових споживачів вартість води не зросте у липні. Отже, ціна за один куб коливатиметься по регіонах від 24,5 до майже 46 гривень.
Утім, для непобутових споживачів з 1 червня тариф на воду зріс. Для кожного регіону вартість буде різною.
- Для Києва тариф на водопостачання зріс приблизно на 50%, а водовідведення – на 60%.
- У Львові водопостачання подорожчало на 39%, відведення – на 43%.
- Для Харкова тарифи залишаться незмінними.
!function(){"use strict";window.addEventListener("message",(function(a){if(void 0!==a.data["datawrapper-height"]){var e=document.querySelectorAll("iframe");for(var t in a.data["datawrapper-height"])for(var r=0;r