Про це йшлося на круглому столі "Нова податкова реформа — шанс економічного розвитку ГМК України", організованому комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики спільно з газетою БІЗНЕС.
"Шкода, що Мінфін не розповів, який збиток нанесла система електронного адміністрування. Додатково 2,7 млрд грн, які зібрані за минулий місяць начебто за рахунок системи електронного адміністрування, цю цифру, як ефект від системи, називає навіть прем'єр-міністр. Але очевидно, йому не доповіли про те, що це — сумний наслідок, який завдав прямі збитки, в тому числі, і металургійної галузі. Забрали, вилучили з обігу і не дали можливості розрахуватися з виробниками електричної енергії", — підкреслила Ніна Южаніна, глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики.
На думку учасників круглого столу, сьогоднішня податкова політика Мінфіну згубна для України, оскільки податки і надходження плануються, виходячи з видаткової частини бюджету.
"Якщо ми погодимося на зміни, які пропонує Мінфін, це буде внутрішній перерозподіл якихось існуючих платежів, які створені на основі помилкової статистики, оскільки вона не враховує ці 50%, які знаходяться в тіні. Основне завдання — докорінна зміна ставок", — зазначив Михайло Кобцев, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка".
"Нехай скорочують витрати, розганяють податкову міліцію, яка жодної справи не довела до суду. Просто не потрібна така кількість державних податків. Ми повинні в цьому році, і ми намагаємося це пояснити і МВФ, і Мінфіну, йти повністю від іншої філософії формування бюджету. Скільки ми назбираємо з такими ставками — стільки держава і витратить. А не по-іншому", — коментує ситуацію Тетяна Острікова, народний депутат від фракції "Самопоміч".
За словами народного депутата від "Народного фронту" Олександра Кірша, парламентський податковий комітет готує зміни до Податкового кодексу, альтернативні тим, які реалізовує Міністерство фінансів.
"Мінфін в процесі податкової реформи взагалі не розглядає питання про ПДВ-рахунки. А якщо ПДВ-рахунки залишаться? Україна не витримає, за ними можна залишити контрольну функцію, і все. Але консервувати, умертвляти оборотні кошти, які підприємство навіть не може взяти самого у себе в кредит, це злочин", — сказав нардеп, підкресливши, що ця проблема стосується абсолютно всіх галузей.
Днем раніше Міністерство фінансів констатувало заборгованість держави перед бізнесом в 47 млрд гривень — за несвоєчасне відшкодування ПДВ і переплатою податку на прибуток