Конотопський дивується, чому на другий день своєї роботи уряд раптом вирішив підняти податки, оскільки незрозуміло, куди і як розподіляються податкові виплати, які компанії виплачують зараз: "Не дуже-то зрозуміло, куди вони йдуть і як використовуються". І гарантій, що зі зростанням надходжень система стане прозорішою – немає, вважає він.
"У мене накопичилося чимало питань, як держава витрачає гроші. Я вважаю, що першочергове завдання держави – навчитися ефективно витрачати те, що у неї вже є", – переконаний підприємець. Він пропонує для початку повернути виведені з бюджету мільярди гривень і закрити офшорні схеми.
"І ось тільки коли держава навчиться ефективно витрачати наші гроші, але їх все одно буде не вистачати, – почнемо обговорення підняття податків", – наголосив він.
Конотопський відзначає, що, швидше за все, "фонд розвитку людського капіталу" буде настільки ж неефективний, як і інші державні інститути. При цьому великі компанії IT-індустрії давно самі вкладають чимало засобів для навчання і розвитку співробітників і претендентів.
"У бізнесу більше грошей, знань, хороший менеджмент – і все вже готове. Тому брати з бюджету на навчання IT-компаній і передавати це державі – це вкрай дурне заняття", – резюмує він.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Олексій Гончарук запропонував створити Фонд розвитку людського капіталу для IT-галузі. В уряді розраховують, що це дозволить через 10 років збільшити експорт галузі з 3 мільярдів доларів до 10 мільярдів, кількість працівників у галузі зросте з 165 тисяч до 650 тисяч людей.
Глава Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов повідомив, що пропонується запровадити спеціальну опцію оподаткування для ФОП в IT-галузі. Крім 5% єдиного збору, 1,5% військового збору та ЄСВ із двох мінімальних зарплат голова ДПС передбачає введення збору на розвиток людського капіталу.