Зараз у затишній майстерні працює 20 робітників. Надалі розширювати свій бізнес Ігор Карпов не планує.
Усе починалося з хоббі:
В Олександра Гейхмана теж усе починалося з хоббі. Бальник у минулому, на початку 90-х він почав створювати взуття для танцюристів. Він би й хотів збільшити масштаби виробництва, однак усі його переговори з іноземними партнерами завершуються фіаско.
Між тим, вже тиждень з вуст чиновників не сходять слова про покращення позиції України в рейтингу Doing Business-2013. Держава, нагадаємо, піднялась на 137 в оцінці конкурентоспроможності зі 152-го у торішньому дослідженні. В Уряді не стомлюються стверджувати - роблять все для підвищення конкурентоспроможності держави.
Звісно, ми робимо все можливе для того, щоби ведення бізнесу в Україні було. Щоб це була дружня атмосфера. Щоб це було дуже комфортно, - заступник директора департаменту Мінекономрозвитку Сергій Алексєєв.
Міжнародні експерти відзначили - стало легше створити підприємство та зареєструвати власність. Вітчизняні підтверджують - з цим фактом не посперечаєшся. Якби не одне "але".
Відбулося дійсно певне скорочення дозволів і скорочення реєстрації. Дають розпочати бізнес, аби потім задушити перевірками або використати їх заради рейдерських захватів, - старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.
Тиск податку:
Всупереч проголошеним намірам, податковий тиск посилився, відзначає економіст. Адже замість того, аби перейти від "мобілізації" податків до їх цивілізованої сплати, автори реформи зосередилися на технічних деталях. Самі ж підприємці не втрачають оптимізму. Кажуть, якщо вистачило сил запустити роботу, то і з прийдешніх негараздів викрутяться.
Все починалося з ноутбука на колінах. Це був мініофіс. Звернувся до всіх своїх знайомих. Кажу - мені треба 10 тисяч доларів, під будь-який відсоток, - засновник будівельної компанії Сергій Бойко.
Сергій Бойко не переймається навіть новою хвилею кризи, назрівання якої в державі констатують вже не перший місяць. Хоча зізнається - 2008-го довелося пожертвувати своїм автомобілем, аби втримати бізнес на плаву.
Дослідники Case Україна відзначають - якщо до 2005 року податковий тиск становив 18-20% від ВВП, після 2004го зріс до 22-23%, то з ухваленням Податкового кодексу збільшився до 25%. Дещо краще реалізується митна реформа. Нове законодавство допомогло впорядкувати процедури на кордоні.