Про це заявляють представники стивідорних компаній та агрохолдингів, пишуть "Коментарі".
"Якщо ти хочеш побудувати причал, реалізувати інвестиційний проект, потрібно отримати погодження в АМПУ. Але без Сергія Олександровича твоє питання не вирішиться, тобі акуратно порекомендують зустрітися з цією людиною. У процесі переговорів Сергій Олександрович довго ходить навколо так близько, з'ясовує рентабельність запланованого на причалах бізнесу, мудрує, настільки прикидається "державником" і стратегом, що схоже, сам починає в це вірити. Його улюблені вирази: "колеги, страшно далекі ми з вами за ціною" і "я не сприймаю кількість грошей, яку можна скласти вдвічі", цинічно натякаючи, що за певного роду послуги треба буде платити. Ціну Сергій Олександрович завжди озвучує не раніше другої зустрічі і, як правило, ця сума настільки висока і непідйомна, що навіть ті бізнесмени, які пам'ятають часи Януковича втрачають самовладання. Далі сценарій простий – не платиш – твої документи місяцями лежать без руху. Починаєш шукати справедливості – запускаються репресії у вигляді депутатських запитів", – коментує ситуацію на умовах анонімності менеджер днопоглиблювальної компанії і співвласник великого виробництва по зберіганню і переробці насіння соняшника.
Видання підкреслює, що останнім часом жоден великий інвестиційний проект в сфері портової діяльності не обходиться без участі Сергія Фаєрмарка. Прикладом є компанія "Ян де Нул Україна", яка перемогла на тендері з днопоглиблення в порту "Южний".
"В одному з автомобілів компанії детективи НАБУ вилучили флешку, належить особистому фінансисту Фаєрмарка Олександру Лазанюку. Судячи за повідомленнями в ЗМІ, швидше за все на ній виявилися оборотні відомості за "тіньовим" операціями і скани внутрішніх реєстраційних документів кіпрських компаній, яким належить 55% акцій "Ян де Нул Україна": ці документи вказують на Сергія Фаєрмарка, як кінцевого бенефіціара обох офшорних компаній. Очевидно, що дві кіпрські офшорки лише якась частина бізнес-імперії Фаєрмарка", – пишуть "Коментарі".
Наголошується, що скандал, який виник навколо корупційних схем Фаєрмарка, може коштувати йому депутатської недоторканності.
"Фаєрмарк ризикує повторити долю свого колеги по фракції Миколи Мартиненка. У цьому сенсі показово, що у Верховній Раді скандал з Фаєрмарком для більшості депутатів не став сенсацією. Багато говорять, що готові проголосувати за зняття з народофронтовця недоторканності. За словами голови підкомітету з питань річкового і морського транспорту комітету з питань транспорту Олександра Урбанського, викритий у корупції або якому-небудь іншому тяжкому злочині парламентарій не має права ховатися за недоторканністю", – йдеться в статті.
Раніше, колишній перший заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер повідомив, що Сергій Фаєрмарк займається "кришуванням" бізнесу в портах, про що знають усі бізнесмени, пов'язані з галуззю. "Я за родом діяльності минулого року досить багато спілкувався з бізнесменами. Будь-яка проблема, яка у них виникає в портах, її відмовляються вирішувати до тих пір, поки це рішення не буде узгоджено з Фаєрмарком. Фаєрмарк бере за це гроші", – пояснив Шульмейстер.